KONCERT GALOWY LAUREATÓW V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „NIEZAPOMNIANE MELODIE”

Już 22 czerwca o godzinie 18:00 w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie odbędzie się galowy Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Niezapomniane Melodie”!

Jak co roku młodzi muzycy i adepci sztuki wokalnej z całej Polski będą wykonywać utwory najznamienitszych artystów, którzy na stałe wpisali się w historię muzyki!

Podczas eliminacji spośród 89 uczestników wytypowanych zostało 50 osób, które zakwalifikowało się do udziału w konkursie. Podczas koncertu, poza wspaniałymi występami naszych uczestników, pokaz swych umiejętności wokalnych da również Sylwia Banasik-Smulska, jedna z naszych jurorek!

A wszystko pod okiem (i uchem!) naszego wybitnego Jury, w którego skład wchodzą:

Sylwia Banasik-Smulska  – Aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka. Zagrała główne role w takich musicalach jak Aida, We will Rock You, Alladyn, Piloci w Teatrze Muzycznym Roma. Odtwórczyni tytułowej roli w musicalu Miss Saigon w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała z Teatrami Muzycznymi w Poznaniu i Gliwicach. W latach 2012-2020 solistka Studia Accantus. Jest polskim głosem Belli w filmie Piękna i Bestia. Użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak Pokemon, Barbie czy Ralph Demolka. Koncertuje z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi w całej Polsce. Jest laureatką konkursów Pamiętajmy o Osieckiej, ArtBem, Festiwal FAMA. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a ich łączna liczba przekroczyła już ponad 80 milionów odsłon.

Katarzyna Matuszak – Jest profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadzi zajęcia związane z techniką wokalną zarówno klasyczną jak i rozrywkową na Wydziale Edukacji Muzycznej. Jest autorką spektakli muzycznych „Wieczór u Jeremiego”, „Kobieta według Młynarskiego”, „Zdarzyło się w Bydgoszczy”. Jako śpiewaczka, przez wiele lat związana była z Operą Nova w Bydgoszczy i scenami operowymi w kraju m.in. Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie , Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Roberta Stolza w Hamburgu. Wystąpiła w kilkunastu krajach Europy. W Ameryce koncertowała w Chicago, Las Vegas, Hollywood i Toronto, oklaskiwano ją w Libanie i Izraelu. W Londynie po koncercie charytatywnym na rzecz dzieci litewskich została zaproszona do Izby Lordów. Osobiste podziękowania złożył jej ówczesny prezydent Litwy Vytautas Landsbergis. 1 maja 2004 r; w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wykonała w Brukseli specjalnie przygotowany na tę okazję recital. Za popularyzację muzyki ostatniego króla walca-Roberta Stolza otrzymała złoty medal, przyznawany przez wdowę po kompozytorze – Einzi Stolz. Ma w swoim repertuarze zarówno partie operowe i operetkowe: Micaela w operze „Carmen”, Donna Elwira w „Don Giovannim”, Giulietta w „Opowieściach Hoffmanna”, Rosalinda w „Zemście nietoperza”, Saffi w „Baronie cygańskim”, Eliza w „May Fair Lady” i wiele innych. Zagrała Marlenę Dietrich w spektaklu muzycznym „Jestem po to, żeby mnie kochać”.

Justyna Droszcz, która jest absolwentką Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią (dyplom w klasie skrzypiec) oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (dyplom w klasie śpiewu solowego). Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Stypendystka Ministra Nauki, Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Występowała w takich miejscach jak m.in. Wiener Stadthalle, Herkulessaal München w Niemczech, Theater am Aegi Hannover w Niemczech, University of Aberdeen i Queen’s Cross w Szkocji, Stadtkirche Bad Arolsen w Niemczech, Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Świętokrzyskie im. Oskara Kolberga w Słupsku, Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku czy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, prowadzonego przez prof. dr hab. Agnieszkę Franków-Żelazny. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. III miejsce podczas konkursu „Moniuszko – twórca romantyczny” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Muzyki Stanisława Moniuszki, III miejsce na VIII Jean Sibelius International Contest w Finlandii, II miejsce w kategorii: śpiew klasyczny na I Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. S. Prokofieva „Silk Way” w Rosji, Złoty dyplom na Festiwalu „Together in XXIstc.” w Bułgarii, II miejsce na International Competition „ALPIN TRIGLAV” 2021 w Słowenii, II miejsce na International Music Moscow Competition 2021, I miejsce na 2nd ISCART International Online Music Competition w Szwajcarii, III miejsce na II International

Internet Competition „Constantine the Great” University of Niš w Serbii.

Od 2018 roku zatrudniona w Operze Nova na stanowisku artystka chóru. Do tej pory wzięła udział w spektaklach: „Księżniczka Czardasza”, „Halka”, „Napój miłosny”, „Don Carlos”, „Potępienie Fausta”, „Cyganeria”, „My Fair Lady”, „Madame Butterfly”, „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, „Straszny dwór”, „Cosi fan tutte albo Szkoła kochanków” i „Bulwar Zachodzącego Słońca”.

Swoje umiejętności rozwijała podczas warsztatów śpiewu jazzowego, białego, alikwotowego, gardłowego, Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie (Kursy wokalne dr hab. Marka Rzepki), Wrześniowego Kursu Wokalnego we Wrocławiu (Kursy wokalne prof. dr hab. Piotra Łykowskiego i dr hab. Olgi Ksenicz), Seminarium Wokalnego Muzyki Dawnej (Kurs muzyki renesansowej Agnieszki Budzińskiej-Bennett) oraz warsztatów chóralnych prowadzonych przez m.in. Richarda Zielińskiego- USA, Markusa Detterbeck- Niemcy czy Gerard’a du Toit- RPA. Pracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. Agnieszka Franków-Żelazny, Anna Duczmal-Mróz, Andrzej Knap, Jose Maria Florencio, Krzysztof Herdzin, Baseem Akikki.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie lub online, za pośrednictwem strony „KupBilecik”:

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Głównymi organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie. Przy organizacji wspierają nas: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie oraz Zakład Aktywności Zawodowej Strzelno.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Discover more from StrzelnoOnline

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading