DOŻYNKOWALI W STRZELNIE (foto, video)

15 sierpnia w gminie Strzelno odbyły się DOŻYNKI PARAFIALNO-GMINNE. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu korowodu z Rynku do Bazyliki Św. Trójcy, złożonego z delegacji z wieńcami dożynkowymi. O godzinie 11:30 odprawiona została msza dożynkowa pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy, OTTONA SZYMKÓW.

W uroczystości oprócz delegacji, uczestniczył burmistrz Strzelna DARIUSZ CHUDZIŃSKI oraz wicestarosta mogileński MARIAN MIKOŁAJCZAK. Starościną dożynek była JUSTYNA BOGACZ, a starostą KAROL KOŚCIELNY.

Po części oficjalnej obchody przeniosły się na tereny Ogrodów Norbertańskich, gdzie rozpoczęła się część artystyczna. Wśród atrakcji znalazły się występy zespołów działających przy Domu Kultury w Strzelnie m.in. „Poturba”, „Strzelnianki”Kujawianki” czy Chór Harmonijka. W obchodach uczestniczyła również grupa rekonstrukcyjna Legionistów Polskich, która w swym pokazie zaprezentowała musztrę oraz rekrutację do legionów. Grupa zorganizowała również bicie monet okolicznościowych oraz przeprowadziła kilka tematycznych konkursów. Dla uczestników Dożynek dostępne były stoiska gastronomiczno-handlowe oraz stoiska wystawców zajmujących się rękodziełem artystycznym. Swoje stoisko z lodami, piecem norbertańskim oraz ceramiką zaprezentowało m.in. STOWARZYSZENIE STODOŁY.

Podczas Dożynek przeprowadziliśmy również licytację naszych fotografii. Licytację prowadziła Barbara Śmigiel ze Stowarzyszenia CITIVAS, SŁAWSKO DOLNE oraz dyrektor Domu Kultury w Strzelnie, Paweł Gębala. Podczas licytacji zlicytowano cztery zdjęcia za kwotę 700 zł. Dziękujemy za wszystkie darowizny, również za te, które były wrzucane do puszki na naszym stoisku przy okazji oglądania prac i pocztówek. Licytacja internetowa nadal trwa. Licytowanych aktualnie jest pięć prac.

Przypomnieć trzeba, że wydruk 25-ciu zdjęć w formacie A1 (840 x 610 mm) możliwy był dzięki sponsorom:
👉Magdalena Piasecka,
👉American Dream Strzelno,
👉Adito Świat Łazienki,
👉Sklep Monopolowy K2,
👉Pizzeria Imbir Strzelno
👉Studio Pielęgnacji Włosa
👉Sklep Motoryzacyjny GT Gabryszak

Otwarcia części artystycznej dokonał burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński wspólnie z wicestarostą Marianem Mikołajaczakiem

Poniżej zdjęcia autorstwa Łukasza Oliwkowskiego – Stowarzyszenie „Stodoły”

Poniżej zdjęcia z Domu Kultury w Strzelnie:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.