INTERNETOWI OSZUŚCI

UWAGA NA OSZUSTWA ZA POŚREDNICTWEM PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWEGO!

Oszuści nie śpią i cały czas czekają na nieostrożne ofiary. Na terenie powiatu mogileńskiego w ostatnim czasie odnotowano dwa oszustwa podczas zakupów za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.

Policjanci z mogileńskiej komendy w tym tygodniu otrzymali dwa zgłoszenia
o oszustwach dokonanych podczas robienia zakupów za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.Pierwsze dotyczyło zakupu trampoliny za kwotę 330 złotych, natomiast kolejne fotela o wartości 358 złotych.

Oszukane osoby na podane w ofercie konto wpłaciły wskazaną kwotę, ale nie doczekały się zakupionego towaru. Pokrzywdzeni próbowali skontaktować się ze sprzedawcami, jednak bezskutecznie. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły zgłoszonych oszustw oraz prowadzą czynności ukierunkowane na ustalenie osób, które dopuściły się tych przestępstw.

Pamiętajmy, że niezależnie od sytuacji należy dobrze zweryfikować osobę, która prosi o przelew. Nawet jeśli znajduje się na liście naszych internetowych znajomych, nie zapominajmy, że ktoś mógł przejąć to konto. Prośby o przelew zweryfikujmy choćby podczas telefonicznej rozmowy. Tylko przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

st. asp.  Tomasz Bartecki

oficer prasowy KPP w Mogilnie

tel. 47 7527 215,  tel. kom. 507 070 856

rzecznik-mogilno@bg.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.