RELACJA Z KOMISJI DOTYCZĄCEJ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI KOMUNALNE

Zapraszamy na relacje z obrad połączonych komisji Rady Miejskie w Strzelnie. Tematem obrad była uchwała o podniesieniu opłat za wywóz odpadów komunalnych. Jak już pisaliśmy wcześniej w artykule RADNI POD ŚCIANĄ !! ZAGŁOSOWALI ZA PODWYŻKĄ ŚMIECI.

Podczas obrad nie zabrakło utarczek słownych, ale padło również wiele istotnych informacji. Z dyskusji wynika, że Rada nie miała innego wyjścia jak tylko przyjąć uchwałę na podstawie której mieszkańcy będą płacić 33 zł od osoby.

Trzeba się pogodzić z faktem, że ze względu na politykę rządu (wzrost płacy minimalne, cen energii elektrycznej, opłaty marszałkowskiej za składowanie odpadów na IPOK-ach) problem śmieci staje się ogólnopolski.

Kontaktowaliśmy się z przedstawicielem firmy Sanikont, aby zapytać się dlaczego firma zza miedzy nie przystąpiła do przetargu na wywóz śmieci w gminie Strzelno.
Uzyskaliśmy odpowiedz, że z uwagi na niemożliwość przewidzenia cen na rynku firma Sanikont obawia się podpisać kontrakt dwu letni, gdyż mogłoby dojść do sytuacji, że przedsiębiorstwo z Sikorowa musiałoby “dołożyć” w roku przyszłym. Może się okazać tak, że w przyszłym roku mieszkańcy gminy Strzelno będą mieć opłatę niższą niż sąsiedzi.

Oprócz burmistrza Dariusza Chudzińskiego i przedstawiciela firmy PreZero głos zabrali radni Piotr Dubicki(przewodniczący rady), Remigiusz Koprowski, Piotr Pieszak, Ryszard Chudziński, Marcin Borowski, Emilia Walkowiak, Michał Piotrowicz, Kazimierz Łojewski, oraz mecenas reprezentujący gminę Strzelno Maciej Skwierczyński.

2 komentarze do “RELACJA Z KOMISJI DOTYCZĄCEJ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI KOMUNALNE

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.