RADNI POD ŚCIANĄ !! ZAGŁOSOWALI ZA PODWYŻKĄ ŚMIECI

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie, radni przegłosowali uchwałę określającą stawki za wywóz odpadów komunalnych. I tak dla wszystkich mieszkańców gminy (miasto i wieś ) ta stawka będzie wynosiła 33 zł za osobę.

Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma, PREZERO aktualnie obsługująca gminę Strzelno. Gdyby radni nie zaakceptowali uchwały ustalającej stawki za wywóz śmieci doszłoby do sytuacji, że w miesiącu kwietniu nie miałby kto wywozić odpadów z gminy Strzelno, a dodatkowo radni nie mieliby gwarancji, że następny przetarg będzie z niższymi stawkami. Mogłoby się zdarzyć, że następny przetarg mógłby być jeszcze większy niż obecny.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja podczas komisji Rady Miejskiej, w której uczestniczył przedstawiciel firmy PREZERO oraz przedstawiciel kancelarii prowadzącej przetarg.
Ze wspomnianej dyskusji wkrótce przedstawimy relację na naszym portalu.

Za uchwałą zagłosowało dwunastu radnych, przeciw zagłosował Piotr Pieszak, a radni Chudziński i Łojewski wstrzymali się od głosowania.

7 komentarzy do “RADNI POD ŚCIANĄ !! ZAGŁOSOWALI ZA PODWYŻKĄ ŚMIECI

  • Proponuję bojkot. Nie składamy oświadczeń i nie płacimy a władzę spuszczamy do szamba. Co to ma być, czy mieszkańcy gminy to jakieś dojne krowy?

   Odpowiedz
 • Nie biadolić! Jest zlotoweczka rabatu za kompostowanie? Jest! To się cieszyć i nie narzekać!!! Wodzu dziękujemy!!!

  Odpowiedz
  • Panie Piotrze!
   Kiedy zamierza Pan przedstawić dyskusję prowadzoną podczas połączonych komisji Rady Miejskiej?
   Tym razem nie uwierzę Panu, że karta pamięci zawiodła.

   Odpowiedz
   • Panie Piotrze zmontowania materiału trwa przesył również. Pracujemy na pełnych obrotach. Jest zarejestrowana cała komisja. Najpóźniej jutro rano będzie opublikowane.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.