OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W FREESTYLE FOOTBALL ODBĘDĄ SIĘ W STRZELNIE

Burmistrz Dariusz Chudziński poinformował na swoim profilu o podpisaniu umowy o podjęciu współpracy z Zarządem Krajowym Polskiego Związku Freestyle Footballu. W Strzelnie jesienią mają odbyć się ogólnopolskie mistrzostwa w tej dyscyplinie. Gmina Strzelno będzie głównym partnerem wydarzenia.

Warto wspomnieć, że w Strzelnie mamy dwóch pasjonatów Freestyle Footballu. Jest to Miłosz Stopiński, który od kilku lat zajmuje się tą sztuką. Jest to jego największa pasja, styl życia, a zarazem praca i działalność artystyczna. Występuje publicznie na wydarzeniach małego i wielkiego formatu w różnych miejscach w kraju i na świecie, i jak sam mówi, uwielbia dzielić się z ludźmi swoją pasją. Jego autorski występ to pokaz trików z piłką, który łączy z akrobatyką, elementami breakdance oraz interakcją z publicznością. Ludzie są pod dużym wrażeniem jego umiejętności, co Miłoszowi daje to ogromną satysfakcję. Na swoich występach stara się też uczyć oraz inspirować młodsze pokolenia do rozwoju swoich pasji. Miłosz startuje także w zawodach na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Dyscyplina ta bliska jest również Michałowi Nowackiemu ze Strzelna.

To również uczestnik programu”Mam Talent”. Na początku grał w klasyczną piłkę nożną, jednak nie było to dla niego wystarczające, więc szukał czegoś nowego. Początki jego przygody z freestyle footballem sięgają przełomu 2016 i 2017 roku, kiedy trafił w Internecie na filmy o niesamowitych ewolucjach z piłką. Zaraz po obejrzeniu zabrał ze sobą piłkę i wyszedł przed dom, próbując odtworzyć sztuczki. Czekamy z niecierpliwością na jesienne mistrzostwa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.