UCZNIOWIE LO Z SUKCESAMI

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum Piotr Banasik z klasy I a oraz Maja Pyrzyńska, Emilian Stawoski i Patryk Tylkowski z klasy III zakwalifikowali się do finału XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” sc. w Jasienicy Mazowieckiej. Do startu w tym konkursie nasi licealiści przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Doroty Czarneckiej.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszego liceum Maja Pyrzyńska z klasy III zakwalifikowała się do finału XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” sc. w Jasienicy Mazowieckiej. Do startu w tym konkursie Maja przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – pani Doroty Czarneckiej.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego liceum – Piotr Szumacher z klasy III zakwalifikował się do eliminacji okręgowych LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Podstawę do zakwalifikowania się do tych eliminacji stanowiła praca pisemna na temat wybrany z listy tematów przygotowanej przez Komitet Główny Olimpiady.
Piotr wybrał temat: „Obrazy domu w literaturze polskiej renesansu i baroku ” i napisał pracę pod kierunkiem polonistki Doroty Czarneckiej. W części pisemnej etapu okręgowego , który odbędzie się 11 lutego 2023 roku w gmachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uczestnicy będą mieli za zadanie napisać pracę literacką i rozwiązać test z nauki o języku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.