POWRÓT SENIORÓW ALFY 99 STRZELNO NA LIGOWE PARKIETY

Po kilku latach na ligowe parkiety wrócili seniorzy Alfy 99 Strzelno, ale nie był to powrót udany. W swoim pierwszym meczu ulegliśmy DAP TORUŃ Akademia Piłki Ręcznej 26:31 (12:12).

Mecz od początku był wyrównany, głównie za sprawą nieskuteczności obu zespołów. Do 20. min. wynik oscylował wokół remisu. Od tego momentu zaczęliśmy osiągać nieznaczną przewagę, która w pewnym momencie osiągnęła 3 bramki. Mogliśmy jeszcze powiększyć prowadzenie, jednak nieskuteczność nie pozwoliła na to i jeszcze dodatkowo napędziła rywali, którzy przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu 12:12.

Po zmianie stron goście nie zwolnili tempa i szybko wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Nasi zawodnicy robili wszystko, by zniwelować straty, jednak Torunianie do końca kontrolowali wynik i ostatecznie wygrali 31:26.

Może nie takiego rozpoczęcia sezonu się spodziewaliśmy, jednak widać, że ten skład dopiero od niedawna ze sobą trenuje i potrzeba trochę czasu na lepsze zgranie zespołu i wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Cieszy postawa naszych juniorów, zwłaszcza Tobiasza Piotrowicza i Oliwiera Winiarczyka, którzy potrafili kilkukrotnie znaleźć drogę do bramki rywali. Jako ciekawostkę podamy, że najskuteczniejszym zawodnikiem gości był … nasz wychowanek Łukasz Gościak, który rzucił 8 bramek.

No i na koniec jak zwykle wielkie podziękowania dla kibiców, ktorzy szczelnie wypełnili naszą halę👏

▶️Alfa 99 Strzelno – DAP Toruń 26:31 (12:12)

Alfa: M. Wiśniewski, Sz. Paulus, W. Fik – F. Śmigielski 6 bramek (2 min. kary), Ł. Grodzki 5 (4), M. Pawliński 4 (2), T. Piotrowicz 4, O. Winiarczyk 4, G. Bociański 1, Sz. Tomaszewski 1, B. Walkiewicz 1, E. Jankowiak, A. Kwiatkowski, M. Oliwkowski, M. Piwowarczyk (2), M. Szych

Trener: Bartłomiej Zbytniewski

Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz

Sędziowali: Jakub Grzywiński, Robert Walczak ( oboje Bydgoszcz)

Kibiców: ok. 300

Urząd Miejski w Strzelnie

Mechanik z powołania

RCU Ubezpieczenia Strzelno

Ew-Dom

M – CARS Transport Międzynarodowy

Maximum Strenght Scotland

AtomProjekt

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.