WYKORZYSTAŁ OKAZJĘ I UKRADŁ ROWER

45-letni mieszkaniec Mogilna widząc pozostawiony rower wykorzystał okazję i go ukradł. Mężczyzna nie nacieszył się nim długo, bo 2 godziny później trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (09.01.2023) mieszkanka Mogilna zawiadomiła dyżurnego komendy policji o kradzieży roweru elektrycznego o wartości 5 tysięcy złotych. Kobieta podała, że tego dnia o godzinie 12:00 pozostawiła na ulicy Rynek należący do niej jednoślad. Kiedy po kilku minutach wróciła, okazało się, że rower zniknął. Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi.

Mundurowi robiąc ustalenia w tej sprawie bardzo szybko wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Mogilna. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w niecałe 2 godziny od przyjęcia zgłoszenia. W rozmowie przyznał, że  widząc pozostawiony rower wykorzystał okazję i go ukradł.

Odzyskany przez dzielnicowych rower trafił do właścicielki, a nietrzeźwy 45-latek (2,7 promila alkoholu w organizmie)  do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Pamiętajmy, że pozostawiając rower należy zawsze go odpowiednio zabezpieczyć np. przymocować odpowiednią linką do trwałego elementu. Łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość. Okazja czyni złodzieja, dlatego zabezpieczajmy swoje jednoślady.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.