ZABRANE PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE I MANDAT 2 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Dzielnicowi z komisariatu w Strzelnie udzielili pomocy funkcjonariuszom Izby Celno – Skarbowej w czynnościach związanych z kierowaniem pojazdem ciężarowym przez osobę posługująca się cudzą kartą do tachografu.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Izby Celno – Skarbowej zatrzymali do kontroli na ulicy Kolejowej w Strzelnie pojazd ciężarowy marki Scania. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdu, uprawnienia do kierowania oraz czas pracy samego kierowcy.

W tym właśnie momencie funkcjonariusze ujawnili, że 25-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego, który wykonywał transport drogowy korzystał z cudzej karty kierowcy, nie rejestrując prawidłowo własnego czasu pracy. Na miejscu pomocy w czynnościach udzielili dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze Izby Celno – Skarbowej za powyższe wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, natomiast policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Konsekwencje odczuje również właściciel firmy przewozowej, która zatrudniła kierowcę, gdyż może otrzymać dodatkową karę administracyjną w wysokości 3 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.