KRADŁ OLEJ NAPĘDOWY Z AUTOBUSÓW W STRZELNIE

Policjanci ze Strzelna zatrzymali 24-latka, który od trzech miesięcy regularnie włamywał się do autobusów i kradł z nich olej napędowy. Mężczyzna spuścił łącznie 167 litrów paliwa. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowania związane z kradzieżami paliwa na terenie Strzelna toczyły się od października 2022 roku. Policjanci z miejscowego komisariatu mieli zgłoszenia o trzech przypadkach włamań do autobusów i kradzieży z nich oleju napędowego. Sposób przestępczego działania zawsze był ten sam. Sprawca pod osłona nocy wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika autobusu, po czym za pomocą gumowego węża spuszczał paliwo. W ten sposób ukradł łącznie 167 litrów oleju napędowego.

Przełom w sprawach nastąpił w minioną środę (04.01.2023), kiedy kryminalni uzyskali informację, że za przestępstwami może stać 24-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i doprowadzony na komisariat policji, gdzie usłyszał zarzuty włamania do zbiorników i kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 1250 złotych, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.