DROGI, ACH TE DROGI

W ostatnich dniach na naszą redakcyjną skrzynką przesłane zostały filmy od Pana Macieja oraz Remigiusza. Na filmach przedstawiony jest fatalny stan dróg powiatowych w miejscowościach Bronisław, Sławsko Dolne oraz Żegotki. Temat poruszył wielu mieszkańców gminy Strzelno. O skali problemu świadczyć może popularność filmu pana Macieja. Film już dotarł do ponad 48 000 użytkowników.

W komentarzach pada wiele gorzkich słów na temat stanu dróg w powiecie mogileńskimi.

“Potwierdzam droga na Żegotki co dzień gorsza”

“Jechałam w piątek do rodziców, tragedia z ta drogą .a minąć się z drugim samochodem = wjechanie w dziurę 🤦‍♀️tu gdzie mieszkam powiat Gniezno zrobił piękna drogę na odcinku co najmniej 10 km przez dwie miejscowości. Można?można … Żegotki może się doczekają”

“Wystarczyło by żeby więcej ludzi pozywało miasto za szkody poniesione za przejazd po tej konkretnej drodze. Przy kilkunastu pozwach zaraz by się oczy otworzyły, że coś jest na tym odcinku nie tak 😱

“Z tego co pamiętam w tym roku obiecano że będą zabezpieczone pieniądze na tą drogę i będzie nowy dywanik bo jest tragedia.”

“Gdy odwiedzam rodzinne Kujawy mam wrażenie, że czas się zatrzymał ponad 30 lat temu jeśli chodzi o stan dróg.”

Martwi fakt, że w budżecie powiatu mogileńskiego na 2023r. nie przewidziano środków na inwestycje drogowe w gminie Strzelno. Niepewna jest przyszłość budowy chodnika, o którym pisaliśmy w artykule:

Mieszkańcy powiatu mogileńskiego niestety nie mieli szczęścia do inwestycji.

Drogi są dziurawe i nieremontowane od kilkudziesięciu lat. Dodatkowo obecnie przez miejscowość Sławsko Dolne kierowany jest objazd w związku z remontem drogi DK62. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego Paweł Jankowski poinformował radnych, że przeprowadził wizję lokalną drogi i ma zapewnienie wykonawcy remontu, że droga po zakończeniu prac zastanie oddana w stanie sprzed remontu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.