W MARKOWICACH ROZMAWIALI O POWSTAJĄCYM ZAKŁADZIE

Wczoraj, 04.11.2022 w Markowicach odbyło się spotkanie burmistrza Strzelna, przedstawicieli firmy GM Steel i mieszkańców Markowic w sprawie budowy zakładu przetwarzania odpadów. Zgromadzeni mogli zobaczyć na prezentacji, jak będzie wyglądał zakład oraz w jaki sposób będą przetwarzane odpady.

Firma GM Steel będzie odzyskiwała z odpadów spalarniowych między innymi granulaty aluminiowe, mosiądz, strzęp stalowy. Efektem ubocznym odzyskiwania surowców będzie kruszywo wtórne, które zostanie odebrane z zakładu i przetworzone w innym zakładzie na m.in. podsypkę do budowy dróg lub inne komponenty budowlane. Nie obyło się bez słów sprzeciwu. Nieprawdziwa informacja, która pojawiła się wcześniej wśród mieszkańców o powstaniu spalarni śmieci wprowadziła zamieszanie.

Burmistrz oraz przedstawiciele GM Steel jasno zdementowali te plotki. Mieszkańcy mieli zastrzeżenia do jakości filtrów przeciwpyłowych oraz ilości jeżdżących ciężarówek w trakcie pracy zakładu. Mieszkańcy Markowic uważają również, że zakład będzie emitował zbyt duży hałas. Etap powstania jest dopiero w bardzo wczesnej fazie. Planowane są kolejne spotkania w tym temacie.

4 komentarze do “W MARKOWICACH ROZMAWIALI O POWSTAJĄCYM ZAKŁADZIE

    • Dokładnie tak panie Antoni. Aby tylko ludzie się zgodzili, a potem to już z górki. Nie wiem czemu ale nie wierzę władzy, żadnej władzy nie ma znaczenia z jakiej partii politycznej.

      Odpowiedz
  • A typ w skórze pod oknem nagrywał zebranie? Ale po co? Wydaje mi się, że sposób trzymania telefonu jednoznacznie wskazuje, że nagrywa przebieg spotkania.po co? Czy ktoś uprzedzał, że zebranie będzie rejestrowane?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.