OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie rozpoczęła obchody danego święta. W środę w murach Biblioteki odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. A. A. Michelsona, podczas której pracownicy książnicy i chętni uczniowie odczytywali na głos wybrane fragmenty książki pt.”Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, następnie wszyscy wspólnie omówili wybrane fragmenty i wymieniali dobre uczynki. Całość spotkania zakończyła się wykonaniem pracy plastycznej. Zajęcia nawiązywały do Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, który odbywa się 5 września. 


30 września dyrekcja i pracownicy Biblioteki udali się do przedszkolaków z Zespołu Szkoło-Przedszkolnego im. J. Dalkowskiego. Zebrane dzieci powitał Burmistrz Miasta Strzalno Dariusz Chudziński, który opowiedział o legendach strzeleńskich w ramach realizowanego przez Bibliotekę Międzynarodowego Projektu “Piekna Nasza Polska Cała” . Dzieci wraz z wychowawcami otrzymali upominki w postaci folderów z legendami. Następnie pracownicy biblioteki odczytali na głos wiersz pt. “Na straganie” i omówili wraz z dziećmi przyniesione w koszu dary jesieni. Spotkanie zakończyło się wykonaniem prac plastycznych. 
Zajęcia rozpoczęły cykl spotkań w bibliotece i placówkach oświatowych pn. “Czytanie na drugie śniadanie”, których organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.