ODPOWIE ZA FAŁSZYWE ZGŁOSZENIE

30-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego wkrótce stanie przed sądem za bezpodstawne zgłoszenie interwencji. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom, dlaczego tak postąpił. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

Wczoraj (29.09.2021) o godzinie 19:00na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że widział jak dwie osoby wpadły do Jeziora Mogileńskiego i zaczęły się topić. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i 2 zastępy strażaków. Mundurowi dokładnie sprawdzili linię brzegową, jednak nikogo nie znaleźli. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

„Żartowniś” został w ciągu godziny namierzony i ujęty. Jego identyfikacja nie była trudna, ponieważ upojony alkoholem30-latek (prawie 3 promile w organizmie) podał w trakcie rozmowy z dyspozytorem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy swoje imię i nazwisko.

Mężczyzna nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć policjantom, dlaczego tak postąpił. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

Pamiętajmy! Każdy podobny żart lub bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych może kosztować ludzkie życie. Policjanci i strażacy reagują na każde zgłoszenie,
a wszystkie niepotwierdzone interwencje absorbują cenny czas, którego może zabraknąć dla osób mogących być naprawdę w niebezpieczeństwie. Dlatego apelujemy o rozważne i odpowiedzialne korzystanie z numerów alarmowych.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.