SPRZEDAŻ MIESZKAŃ IDZIE PEŁNĄ PARĄ ‼️ NIE BRAKUJE EMOCJI W TEJ SPRAWIE

Urząd Miejski w Strzelnie ogłosił listę 40 mieszkań komunalnych, które zostaną sprzedane w trybie bezprzetargowym, wśród nich są: 22 w Bronisławiu, 6 przy ul. Topolowej i 12 przy ul. Kasprowicza. Mieszkania komunalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na atrakcyjną cenę, gdyż kupujący mogą liczyć na bonifikatę 50% jeśli chcemy płacić w ratach, 80 % gdy wszyscy lokatorzy budynku wykupują swoje domostwa oraz 70% gdy wykupujemy mieszkanie jako jednostka.

Łącznie budżet gminy zostanie zasilony kwotą blisko 2 mln zł.

Podczas „Strzelnicy” pojawiły się głosy, że mieszkania przydzielane są „po znajomości”. Uzyskaliśmy komentarz Burmistrza w sprawie tych oskarżeń.

„Mieszkania komunalne przydziela specjalnie powołana komisja według schematu opartego o przepisy ustawy a nie widzimisię. Ta procedura podlega szczegółowej kontroli. Więc nikt, a w szczególności Burmistrz nie będzie się narażał na odpowiedzialność za naruszanie prawa. Jeżeli komuś się wydaje, że jest inaczej to znowu uprawnia paplaninę graniczącą z odpowiedzialnością karną i naraża się na możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności.” – powiedział nam Burmistrz Chudziński

Zarzuty padły ze strony mieszkańców podczas „Strzelnicy”.

SPRAWA WYKUPU MIESZKAŃ PORUSZONA ZOSTAŁA PODCZAS OSTATNIEJ „STRZELNICY”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.