BEZPIECZNIEJ NA DROGACH POWIATU MOGILEŃSKIEGO

Mniej wypadków oraz spadek liczby zabitych i rannych – tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na drogach powiatu mogileńskiego w 2020 roku.

W 2020 roku odnotowano 33 wypadki drogowe, w wyniku których życie straciło 6 osób, a 32 osoby zostały ranne. Doszło także do 491 kolizji. Policjanci w ciągu minionego roku zatrzymali59 nietrzeźwych kierujących i 11 nietrzeźwych rowerzystów.

W 2019 roku było to odpowiednio – 43 wypadki drogowe, 19 ofiar śmiertelnych, 39 osób rannych,537 kolizji, 72 nietrzeźwych kierujących i 12 nietrzeźwych rowerzystów.

Wśród przyczyn wypadków drogowych, w których byli zabici i ranni, niezmiennie najczęściej upatrywać należy nadmiernej prędkości. Była ona przyczyną 16 wypadków.

Z powodu nadmiernej prędkości, a dokładnie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h od obowiązującego limitu, policjanci zatrzymali
22 prawa jazdy. W tej kategorii wykroczeń nastąpił wzrostw porównaniu do 2019 roku, gdy takich przypadków było 16.

W nowym roku pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy głównie od nas samych. Jeśli będziemy przestrzegać przepisów, a także uczestniczyć w ruchu drogowym w sposób ostrożny i świadomy, to zdecydowanie zwiększamy nasze szanse na szczęśliwą podróż. Nie zwiększajmy śmiertelnych statystyk drogowych, gdyż za każdą liczbą kryją się tragedie całych rodzin.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.