Photo by Anna Tarazevich on Pexels.com

DYŻURY APTEK – BĘDZIE NOWELIZACJA UCHWAŁY

21 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Powiatu w Mogilnie. Przegłosowano uchwałę przywracającą dyżury aptek w Strzelnie. Radny Paweł Jankowski poinformował, że na najbliższym zarządzie złoży projekt uchwały, w której zmieniony zostanie harmonogram dyżurów aptek. Jeśli zarząd oraz radni zaakceptują nową uchwałę, mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z dyżurującej apteki w Strzelnie i Mogilnie.

W przegłosowanej 21 grudnia uchwale, apteki w Strzelnie i Mogilnie będą pracować od stycznia 2021r rotacyjnie (8 dyżurów w Mogilnie, następnie 4 dyżury w Strzelnie). W zaproponowanej uchwale przez radnego Jankowskiego dyżur będzie pełniony zarówno w Strzelnie, jak i w Mogilnie.

Przewodniczący komisji zwrócił się do właścicieli aptek, którzy wyrazili się negatywnie w konsultacjach co do harmonogramu funkcjonowania aptek, wskazując, że w wyroku WSA z dnia 11 kwietnia 2014 r. sygn. III SA/Łd 187/14, wyrok WSA w Poznaniu z dnia 1.06.2014 r. sygn. IV SA/Po 169/14, gdzie stwierdza się, że „… przy określaniu rozkładu godzin pracy aptek nie bierze się pod uwagę tylko istniejących potrzeb ludności w sytuacjach zwykłych, ale również konieczność zapewnienia potrzeb nietypowych w sytuacjach nadzwyczajnych, których występowania nie sposób przewidzieć”. Świadczy to o tym, że właściciele aptek nie powinni w pierwszej kolejności brać pod uwagę zysku ekonomicznego a dobro mieszkańca, któremu zapewnią dostęp do leków.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.