BEZPIECZNE PRZEJŚCIA NIE DLA STRZELNIAN

Poznaliśmy wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Do samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego trafi 425 000 zł. O rozstrzygnięciu konkursu poinformował Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

– To program dedykowany samorządom w celu poprawy bezpieczeństwa, przede wszystkim, przy przejściach dla pieszych. W naszym województwie będzie realizowanych pięć projektów. Gratuluję samorządom, które otrzymają środki i bardzo się cieszę, że coraz częściej korzystają Państwo z tego programu- mówił przedstawiciel rządu w terenie.

Urząd Miasta w Strzelnie w lutym 2020 r. złożył wniosek o dofinansowanie z programu „Ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań”. Tytuł projektu nosił nazwę „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Strzelno”. Był to rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Pisaliśmy o tym w artykule: CZY CHCEMY BEZPIECZNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH W STRZELNIE ??. Niestety Gmina Strzelno nie znalazła się na liście gmin, które otrzymają dofinansowanie.

razem bezpieczniej

Szkoda, że kapituła konkursu nie wzięła pod uwagę faktu, iż przez Strzelno przebiegają trzy drogi krajowe. W Mogilnie z pewnością nie ma tak dużego natężenia ruchu jak Strzelnie.

W ramach programu „Razem Bezpieczniej 2018-2020” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zabezpieczyło 6 mln złotych. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wyniosła 100 tysięcy zł. Wśród 68 zwycięskich projektów, 5 z nich to samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureatami z województwa kujawsko-pomorskiego są:

 • Gmina Nakło nad Notecią– 100 000 zł na realizację projektu „Nakło nad Notecią miastem bezpiecznych przejść dla pieszych,
 • Gmina Jeżewo– 45 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej na ulicy Głównej w Jeżewie.
 • Urząd Miasta Wąbrzeźno– 100 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne Wąbrzeźno- bezpieczny pieszy”.
 • Urząd Miasta Chełmno– 100 000 zł na realizację projektu „Widoczny pieszy na terenie miasta Chełmno”.
 • Urząd Miejski w Mogilnie– 80 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno”.

Program „Razem Bezpieczniej” ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także przyczynia się do wzrostu poziomu wiedzy mieszkańców gmin. Program aktywizuje społeczności lokalne, będące odpowiedzialne za poprawę bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań.

info: Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

3 komentarze do “BEZPIECZNE PRZEJŚCIA NIE DLA STRZELNIAN

 • 24 lipca 2020 o 15:15
  Permalink

  No i gdzie był pan Jankowski pan Piotrowicz pieszak Harasimowicz co teraz pytanie miał być radar oświetlenia na przejściach nie ma to i obwodnicy nie będzie już po wyborach przekuwają się następne 5 lat i znowu będą obiecywać złote góry Bogdanowicz Łośko do dymisji

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2020 o 19:41
  Permalink

  Nie będą inwestować w przejścia w Strzelnie bo za chwilę będzie obwodnica bo Mateusz obiecał. A po drugie mogileńska drogówka tak prężnie działa w Strzelnie że tu jest tak bezpiecznie że aż strach…

  Odpowiedz
 • Pingback: CZY ZNAJDĄ SIĘ ŚRODKI NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA ⁉️ - StrzelnoOnline

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: