Photo by Snapwire on Pexels.com

DZIAŁANIA „ROWERZYSTA”

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczno – kontrolne pn. „Rowerzysta”. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, czyli tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia obrażenia.

Wczoraj (21.07.2020.) policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczno – kontrolne skierowane do rowerzystów, a więc tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia obrażenia.

Policjanci na ulicach Mogilna i Strzelna skontrolowali w sumie 36 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenie. Do najczęstszych uchybień popełnianych przez kierujących jednośladem nadal należy jazda po chodniku oraz jazda bez wymaganego oświetlenia w porze wieczorowo – nocnej.

Przypominamy!

Rower musi być wyposażony w:

●  Przednią lampę ze światłem białym lub żółtym selektywnym.

●  Sygnał dźwiękowy (np. dzwonek) o nieprzeraźliwym tonie.

●  Tylną lampę ze światłem czerwonym (może być światło migające).

●  Czerwone światło odblaskowe umieszczone z tyłu, w kształcie innym niż trójkąt.
●  Przynajmniej jeden skutecznie działający hamulec – ręczny lub nożny.

Kask ochronny nie jest obowiązkowy ale dla własnego bezpieczeństwa warto go zakładać. Należy także pamiętać o elementach odblaskowych co wpłynie na zwiększenie widoczności rowerzystów na drogach, a tym samym ich bezpieczeństwo.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki

Jeden komentarz do “DZIAŁANIA „ROWERZYSTA”

  • W artykule czytamy: „Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów,… ” No faktycznie przeganianie rowerzystów z chodnika na jezdnię poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Bez sensu. Kolejny raz panowie z drogówki pokazują społeczeństwu, że mają prawdopodobnie przyciasne czapki. Jako kierowca wolę żeby jeździli sobie chodnikiem. Niż ażeby jechali jezdnią. Niektórzy zwłaszcza starsi ludzie jeszcze jadą dość nie pewnie pod strachem chwiejąc się czasami i nie chodzi i to że ktoś jest pod wpływem. No ale coz policja ma zawsze rację.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.