ŚMIECI ZNOWU PORÓŻNIŁY SAMORZĄDOWCÓW

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie, radni jednogłośnie przegłosowali uchwały dotyczące zmian w gospodarowaniu odpadami na terenie gminy Strzelno.

Na podstawie przyjętych uchwał mieszkańcy gminy Strzelno za wywóz odpadów komunalnych zapłacą 22 zł za osobę, natomiast administratorzy posesji niezamieszkałych odpowiadający za gospodarkę odpadami będą musieli podpisać umowę z firmą wybraną według swojego uznania. Listę firm, z którymi można podpisać umowę podaliśmy w artykule WAŻNA INFORMACJA – ZASADY WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I INNYCH NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH.

Ustalono również ryczałt na poziomie 300 zł na rok za wywóz odpadów z domków letniskowych na terenie strzeleńskiej strony Przyjezierza.

Podczas obrad na temat uchwał wywiązała się ciekawa dyskusja między Dariuszem Chudzińskim i Piotrem Pieszakiem.
Burmistrz Dariusz Chudziński bronił swoich decyzji i pracujących przy uchwale urzędników gminy, a radny Piotr Pieszak argumentował, że problemy ze śmieciami są skutkiem panującego bałaganu w Urzędzie Miasta Strzelna. Burmistrz przeprosił mieszkańców za niepotrzebny stres, który się wszystkim udzielił. Poinformował również o tym, że w dniu sesji dostał potwierdzenie, że firma Pre Zero nie będzie wyciągała konsekwencji za zerwanie przetargu.

Zapraszamy do wysłuchania wspomnianej rozmowy.

2 komentarze do “ŚMIECI ZNOWU PORÓŻNIŁY SAMORZĄDOWCÓW

  • Z całym szacunkiem do Pana Pieszaka ale że mu się chce tak wszystkiego czepiać, były droższe będą tańsze po co drążyć temat?🤷🏻‍♂️

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.