Photo by Pixabay on Pexels.com

ZAKAZ POSYŁANIA CHORYCH DZIECI DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

W związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadzono obostrzenia w placówkach oświatowych na terenie powiatu mogileńskiego. Wychowawcy klas gdy tylko zauważą, że dziecko źle się czuje, lub ma objawy grypopodobne mają o tym fakcie informować dyrekcję placówki, a dziecko ma niezwłocznie być odebrane przez rodziców.


Powrót dziecka do placówki będzie możliwy po przedstawieniu zaświadczenia od lekarza rodzinnego, że dziecko jest zdrowe.

Ustalenia takie zapadły 27 lutego podczas POSIEDZENIA POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO.

3 komentarze do “ZAKAZ POSYŁANIA CHORYCH DZIECI DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

  • Panie starosto Nowacki panie vce starosto Mikołajczak już leci 3 półrocze waszych rządów niebawem miną 2 lata. A służba zdrowia nadal na głowie stoi. Chcieliście pół roku żeby ogarnąć temat służby zdrowia a my daliśmy już wam 3 półrocza i efektów brak. Co dalej? Zajmijcie się poważnymi problemami a nie bzdurami. Na jakiej podstawie nauczyciel będzie kwalifikował dziecko czy jest zdrowe czy chore. ma wykształcenie medyczne że stwierdzi u ucznia grypę? Druga sprawa to zaświadczenie że dziecko jest zdrowe. Ze zdrowym dzieckiem chodzić do przychodni żeby znowu coś złapało? To nauczyciel nie stwierdzi że uczeń jest zdrowy? Chorego rozpozna to zdrowego też powinien. Nie siejcie paniki tylko weźcie się za robotę bo póki co to jest mizeria. No ale cóż to w końcu PO czego tu się spodziewać.

    Odpowiedz
  • Tak powinno być zawsze, a nie tylko gdy chodzi o sytuację teraźniejszą. Jeden zaraża pozostałych, rodzice posyłają dzieci celowo, bo szkoła i przedszkole to jak się okazuje przechowalnia, żeby L4 nie brać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.