DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

CO Z PODRZUCANIEM ŚMIECI NA OSIEDLU PIASTOWSKIM

Podczas sesji Rady Miejskiej radny Michał Piotrowicz pytał, co zrobić w sytuacji, kiedy podrzucane są śmieci niesegregowane na Osiedle Piastowskie przez ludzi z zewnątrz, nie będących mieszkańcami tego osiedla. Obawia się, jak mówił o to, że mieszkańcy osiedla segregujący odpady będą płacić po kontroli kary, a ceny wywozu odpadów będą wyższe i nie da się tego procederu upilnować. Padł nawet pomysł zamykania śmietników.
Burmistrz Dariusz Chudziński odpowiadając radnemu Piotrowiczowi powiedział, że problem jest duży i jeśli firma wywozowa nie odbierze śmieci z powodu nieposegregowania, to kłopot będzie miała także gmina, co z takim kontenerem zrobić. Prawdopodobnie trzeba będzie iść w kierunku zamykania śmietników, a nie karania mieszkańców, gdyż opłaty są już i tak wysokie. Problem podrzucania i nie segregowania odpadów występuje na terenie gminy także w budynkach wielorodzinnych, czy w Bronisławiu.
Przypominamy, że od 1 marca segregacja śmieci w gminie jest obowiązkowa. Prosimy mieszkańców o dostosowanie się do obowiązujących standardów.

Zachęcamy do oddawania głosów w ankiecie dotyczącej segregacji odpadów.

3 komentarze do “CO Z PODRZUCANIEM ŚMIECI NA OSIEDLU PIASTOWSKIM

 • takie pytanie z sali co robić z popiołem w marcu bo dodzwonić się do gminy na numer 523182244 nie sposób

  Odpowiedz
  • Ja swój popiół przywiozę pod urząd. Chyba zaniosę wiaderka panu burmistrzowi do biura. Czy naprawdę nie można przetargu ogłosić wcześniej tak żeby zazębiały się harmonogramy odbioru? Za poprzednika o ile dobrze pamiętam to chyba takich cyrków nie było z odbiorem śmieci.

   Odpowiedz
 • Podnieść cenę za śmieci ?? To faktycznie jest super rozwiązanie na podrzucanie śmieci. Może jak będzie po 500 PLN za osobę co miesiąc, to nikt nie podrzuci ?? Może by spróbować ?? Warto zapytać tych co stanęli pod ścianą ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.