KORONAWIRUS NA POSIEDZENIU POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Informacja z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mogilnie:
w dniu 27.02.2020 r. w sprawie Koronawirusa COVID-19
W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się Koronawirusa COVID-19 na kolejne kraje w Europie, Starosta Mogileński Bartosz Nowacki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mogilnie poszerzony o Wójtów i Burmistrzów, inspektorów ds. Zarządzania Kryzysowego oraz dyrektorów i kierowników wydziałów oświaty samorządów gminnych z terenu powiatu mogileńskiego.

fot. Filip Klamecki


Przebieg posiedzenia:
Starosta Mogileński podziękował zebranym za liczne przybycie na spotkanie, gdyż tematyka i sprawa której dotyczy jest rozwojowa, niebezpieczna i nie wykluczone że w najbliższym czasie Koronawirus COVID-19 może wystąpić również w Polsce i na terenie naszego powiatu. Starosta podkreślał, że spotkaliśmy się dzisiaj nie żeby szerzyć panikę i straszyć mieszkańców ale po to, aby już zacząć wypracowywać procedury i stosować się do nich w celu zabezpieczenia się przed wirusem i dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu poprzez informowanie począwszy od szkół poprzez urzędy i różnego rodzaju placówki użyteczności publicznej.


Następnie Starosta poprosił panią Lucynę Paluszczak – kierownika sekcji w zastępstwie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie oraz panią Annę Wróbel – koordynator sekcji przeciwepidemicznej PSSE w Mogilnie o przekazanie szczegółowych informacji jak zapobiegać i jakich stosować wypracowanych na tą chwilę procedur w pierwszej kolejności dla osób powracających z podróży z krajów w których potwierdzono występowanie koronowirusa jak i dla osób które mogły mieć kontakt z tymi osobami. Przedstawicielki PSSE w Mogilnie powiadomiły o podjętych do tej pory działaniach w celu informowania mieszkańców powiatu mogileńskiego jak postępować aby ograniczyć możliwość zarażenia się wirusem.

Poinformowały o zamieszczonych na stronie internetowej (http://www.pssemogilno.com/) komunikatach i informacjach Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie dotyczących koronawirusa.
W trakcie podsumowania Starosta Bartosz Nowacki zwrócił się z prośbą do Wójtów i Burmistrzów oraz do przedstawicieli instytucji z terenu powiatu mogileńskiego o zapewnienie płynów odkażających do dezynfekcji rąk dla osób załatwiających swoje sprawy w urzędach oraz dla uczniów w placówkach oświatowych. Kończąc naradę Starosta poinformował o konieczności kolejnego spotkania w przyszłym tygodniu i przekazania kolejnych informacji i wypracowanych procedur w celu zapobiegania przed zarażeniem koronawirusem.
Wszelkie informacje o aktualnej sytuacji będą zamieszczane na stronach internetowych http://www.pssemogilno.com oraz www.powiat.mogilno.pl.

KOMUNIKAT POWIATU MOGILEŃSKIEGO

3 komentarze do “KORONAWIRUS NA POSIEDZENIU POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

  • Koronawirus COVID-19 specjalnie ktoś go wypuścił na świat, możliwe że to broń biologiczna.Trzy miesiące po tym jak Bill Gates tworzył symulację pandemii koronawirusa, obecnie ten patogen rozprzestrzenia się na cały świat.

    Odpowiedz
  • Pingback:

  • Zaniepokoił mnie ten tytuł “KORONAWIRUS NA POSIEDZENIU POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO” W mediach mówią że do Polski nie dotarł a tu proszę na posiedzeniu szanownego zespołu przybył. A który to jest i na którym zdjęciu? Co powiedział? Czy kogoś zainfekował? Proszę o więcej informacji. To jak to w końcu jest. Dotarł do Polski czy nie? A może Mogilno to nie Polska?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.