Photo by Mateusz Dach on Pexels.com

KIEROWAŁ PO AMFETAMINIE

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, za kierownicą którego siedział 20-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna zażył amfetaminę. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (14.02.2020) na terenie miejscowości Bielice. Około godzinie 8:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Był to 20-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Funkcjonariusze sprawdzili wymagane dokumenty,
a następnie stan trzeźwości kierowcy. Oprócz tradycyjnego sprawdzenia alkotestem, poddali także kierującego badaniu narkotykowym testerem. Po chwili okazało się, że mężczyzna znajduje się pod działaniem amfetaminy.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że był on pod wpływem narkotyków, usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, za co zgodnie z Kodeksem karnym grożą 2 lata pozbawienia wolności.

Alkohol nie jest jedyną substancją, po której spożyciu pod żadnym pozorem nie powinno się wsiadać za kierownicę. Niestety są osoby, które decydują się prowadzić auto po narkotykach. Nierzadko kierujący są zaskoczeni faktem, że policjanci mają przy sobie łatwe w użyciu narkotesty. Taki specjalny tester na obecność w organizmie środków odurzających posiadają również patrole mogileńskiej drogówki.

info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp.  Tomasz Bartecki

6 komentarzy do “KIEROWAŁ PO AMFETAMINIE

 • Właśnie dlatego nienawidzę takich stron jak wasza. Siejecie ferment i oczerniacie kierowcę, który nie był pod wpływem amfetaminy. Badania krwi potwierdzą, że to pomyłka, a ten artykuł będzie tu wisiał.
  Asp. Tomasz Bartecki niech się lepiej nauczy czytać, bo w protokole było napisane że kierowca zachowuje się normalnie, spokojnie. Jeden nic nieznaczący narkotest, którym policjanci nawet nie potrafili się obsługiwać, a wy jak hieny szukacie okazji, żeby napisać jakiś żałosny artykuł. Macie tak nudne życie, życzę wam w nim samych porażek i upadków. Jeśli badanie da wynik negatywny to będziecie tutaj przepraszać kierowcę. Nie pozdrawiam

  Odpowiedz
   • Ja mam nadzieję, że Ty kiedyś znajdziesz człowieku jakaś pasję w życiu, a nie umrzesz jako zwykły szary Kowalski:( pisz więcej takich rzeczy, jeżeli to ci pomogło, ale potem spójrz w lustro 😉

 • Widzę, że w Polsce rzetelne dziennikarstwo nadal szwankuje. Żeby napisać artykuł trzeba mieć odpowiednią widzę na temat tego co się pisze. Zatem należałoby się doszkolić, ponieważ badania narkotestem mogą wskazać (uwaga!) także fałszywy pozytywnie wynik testu, który spowodowany jest zażyciem leków czy spożyciu potrawy z makiem. Warto również się zastanowić dlaczego sam Rzecznik Praw Obywatelskich zakwestionował stosowanie narkotestów oraz poczytać orzeczenia sądowe, które wskazują na problem niewyszkolonych funkcjonariuszy policji, którzy nie znają procedury przeprowadzania takich badań.
  Może należałoby się zająć poważnymi tematami, a nie przekazywać informacje, które w tym momencie nic nie znaczą, ponieważ kierowca czeka na oficjalne wyniki specjalistycznego badania laboratoryjnego, dlatego ten artykuł jest po prostu naruszeniem dóbr osobistych i wysnuwaniem przedwcześnie wniosków, gdyż taki narkotest nie w 100% skuteczny. Jednak czego się nie zrobi, żeby artykuł sie “klikał”, zastanówcie się ludzie ile Wy możecie zaszkodzić takim wpisem.

  Odpowiedz
 • Pingback:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.