RUSZYŁY KONSULTACJE DO PROGRAMU 100 OBWODNIC

Do 20 marca można zgłaszać uwagi do programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Główne założenia ogłoszonego w tym miesiącu przez resort infrastruktury projektu to czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości drogowej.

Jak powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber, budowa obwodnicy w danym regionie otworzy nowy potencjał społeczno-gospodarczy danego obszaru. Podkreślił, że to właśnie przy obwodnicach lokowane są nowe działalności gospodarcze, ponieważ przedsiębiorcy chętniej przy nich inwestują. 

Konsultacje programu budowy 100 obwodnic ruszyły 14 lutego. Uwagi może zgłaszać każdy do 20 marca 2020 r. na formularzu – przesyłając na adres e-mail: konsultacje100@mi.gov.pl, przesyłając go drogą pocztową, można go też złożyć osobiście w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury. Szczegółową instrukcję składania uwag oraz formularz można znaleźć na stronie Ministerstwa Infrastruktury. 

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury w terminie 30 dni od zakończenia konsultacji. 

Szacunkowa wartość 100 inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu, to 28 mld zł. Budowa obwodnic będzie finansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.