Photo by Mateusz Dach on Pexels.com

KOLEJNA WPADKA PIJANEGO KIEROWCY

Mogileńscy policjanci po raz drugi zatrzymali 69-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Poprzednio mężczyzna wpadł w ubiegłym tygodniu. 

Nieodpowiedzialny 69-latek w miniony czwartek (23.01.2020) przyjechał pijany do punktu skupu złomu. Wtedy miał 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety mężczyzna nie wyciągnął z tego żadnych wniosków, bo tydzień później (30.01.2020) ponownie będąc nietrzeźwym usiadł za kierownicą swojego auta. 

Tym razem do zatrzymania doszło na drodze w miejscowości Padniewko. Około godziny 15:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy fiata seicento, który wykonuje niebezpieczne manewry. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. W trakcie czynności ustalili, że 69-letni mieszkaniec naszego powiatu znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. 

Mężczyzna po raz kolejny usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp.  Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.