Photo by rebcenter moscow on Pexels.com

POSTAWA GODNA POCHWAŁY

Dzięki czujnej i wzorowej postawie pracownika skupu złomu zatrzymano nietrzeźwego kierującego. 69-letni mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (23.01.2020)  około godziny 9:00 na teren jednego z mogileńskich skupów złomu przyjechał osobowy fiat. Z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn, których wygląd wskazywał, że znajdują się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pracownik skupu widząc sytuację, zabrał kluczyki od samochodu i powiadomił policję. Wówczas mężczyźni uciekli pozostawiając auto na placu. 69-latek oraz jego 34-letni kompan nie zdążyli jednak oddalić się zbyt daleko, gdyż po kilkunastu minutach byli już w rękach stróżów prawa.  

Podczas interwencji policjanci ustalili, że kierującym był 69-letni mieszkaniec gminy Mogilno, który dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie dwa promile alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują zgłaszającemu za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę, dzięki której być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

info: st. asp. Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.