SPACERKIEM PO NOWYM SZPITALU W MOGILNIE

Przedstawiamy relację z wizyty w nowo pobudowanym budynku szpitala w Mogilnie podczas dnia otwartego. 
Nowy czysty obiekt zawsze robi wrażenie. Do każdego pokoju przydzielona jest osobna łazienka. Niestety oprócz łóżek nie widać sprzętu medycznego który najprawdopodobniej przyjedzie ze Strzelna. 
Pan Starosta Bartosz Nowacki chce zrobić dobry klimat wokół nowego szpitala, jednak czy uda się “obronić” tę wątpliwą inwestycję ? Jeśli nie będzie pacjentów, to powiatu nie będzie stać na utrzymanie obiektu. Obecny Starosta musi zatroszczyć się “kukułczym jajem” pozostawionym przez poprzednich włodarzy. Choć wątpliwa, to inwestycja, to jednak musi zostać zakończona. Na razie to tylko mury. 
Na pewno będzie proble z zaparkowaniem samochodu. Miejsc parkingowych jest naprawdę jak na lekarstwo. 
Dla mieszkańców Strzelna, Jezior Wielkich i takich miejscowości woj. wielkopolskiego, jak Skulsk czy Wilczyn, likwidacja szpitala w Strzelnie to wielka strata. 


Mieszkańcy gminy Jeziora Wielkie zostali jeszcze bardziej odcięci od służby zdrowia. Czy wybiorą szpital w Mogilnie, czy Jezioranie będą woleli skorzystać z usług szpitala w Inowrocławiu ? Czas pokaże, ale możemy się przekonać na własnej skórze jakie absurdalne decyzje potrafią podjąć politycy dla pozyskania głosów społeczeństwa. 

Sytuacja finansowa powiatu mogileńskiego nie wygląda różowo skoro starosta Bartosz Nowacki zastanawia się nad remontem drogi powiatowej nr. 2453C z Miradza do Nowej Wsi na którą dofinansowanie 50% środków w wysokości blisko 2 mln zł powiat otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. 
Skoro “nowy” szpital już musi funkcjonować, to miejmy nadzieje, że nie będzie zbytnio obciążał budżetu powiatu mogileńskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.