PRZYKŁADY DZIAŁANIA OSZUSTÓW NA FB

W ostatnim czasie często dochodzi do prób wyłudzeń za pomocą przejęcia danych na fb. Dlatego postanowiliśmy w sposób bardzo przejrzysty napisać, czego ABSOLUTNIE NIE ROBIĆ.

1. Wiadomość BARDZO NIEBEZPIECZNA typu:

NIE KLIKAJMY!!! POINFORMUJMY ZNAJOMEGO O JEGO ZAINFEKOWANYM KONCIE

Przekierowuje na jeden z adresów:
– facebook-zdjecia.pl/2/ (87.120.36.112)
– facebook-zdjecia.eu/k/ (87.120.36.112)

Kliknięcie w pierwszy link przekierowuje do fałszywej strony fb prosząc o zalogowanie. Po zalogowaniu wykradane są nasze dane.
Kliknięcie w drugi link spowoduje wyłudzenie numeru telefonu i wysłanie kodu. Po wpisaniu go na stronie nie zobaczymy zdjęć, ale zapiszemy się do płatnej usługi premium, do której regulamin jest ukryty.

2. Haker przejmuje nasze konto na fb i przesyła informację do znajomych prosząc o kod BLIK, z powodu nagłej sytuacji, z prośbą o pożyczkę. NIE WYSYŁAJMY I NIE POTWIERDZAJMY KODU ! Zweryfikujmy prośbę dzwoniąc do znajomego czy faktycznie ją wysłał.

3. Treści typu:
Nie uwierzysz co się stało po tym jak ……………
Nie uwierzysz co się zrobiła, gdy …………….
Czy to naprawdę Ty? + twoje zdjęcie
Uważaj: dostałem wiadomość od Ciebie……………
Po kliknięciu zdjęcia przekierowani zostajemy na fałszywe strony, np. udające kanał youtube, proszące o zainstalowanie dodatku, który pozwoli nam obejrzeć daną treść. Kiedy się na to zdecydujemy, rozsyłamy wirusa do wszystkich znajomych o tej samej treści.
c.d.n.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.