BARBARA ŚMIGIEL

Barbara Śmigiel jest absolwentką LO w Strzelnie, ukończyła studia wyższe na UTP w Bydgoszczy. Funkcję sołtysa we wsi Sławsko Dolne objęła 25 marca 2019.
Pani Basia aktywnie działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny. Zorganizowała Festyn na Dzień Dziecka, dożynki wiejskie, była inicjatorką Kina pod chmurką, Międzysołeckiego Turnieju Piłki Siatkowej, zorganizowała wycieczkę dla dzieci do Torunia, a także Festiwal Jesieni.

Wspólnie z mieszkańcami zorganizowała akcję porządkowania placu po byłym ogródku jordanowskim, na którym powstało boisko do siatkówki plażowej.
Z jej inicjatywy został odnowiony plac zabaw dla dzieci. Pani Barbara dba o to, aby mieszkańcy integrowali się wokół wydarzeń kulturalnych i religijnych. Reprezentowali oni Sławsko Dolne podczas Niedzieli palmowej i dożynek parafialnych.
Wraz z mężem oraz kilkoma osobami ze wsi stworzyła Stowarzyszenie Civitas Slawsko Dolne, które działa na rzecz lokalnej społeczności. Jako prezes stowarzyszenia prowadziła zbiórkę podczas akcji “Wrzuć piątaka na zwierzaka“,
We wsi utworzony został klub RPG oraz prowadzone są darmowe społeczne korepetycje z matematyki.

Barbara Śmigiel w październiku otrzymała Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, będący nagrodą w plebiscycie gazety pomorskiej SOŁTYS ROKU 2019, za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Sołtys debiutant.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.