LATO W TEATRZE+ SZTUKA PRZETRWANIA FINAŁ

Dom Kultury w Strzelnie przyjemność zaprosić na spektakl finałowy półkolonii Lato w Teatrze+ Sztuka przetrwania zabawy, organizowany przez Dom Kultury w Strzelnie wraz ze Stowarzyszeniem Ecce Homo! Już w sobotę, 15.07, o 10:00 w Stajni Łąkie!W trakcie ostatnich dwóch tygodni trzydziestka dzieciaków uczyła się zasad sztuki przetrwania w lesie, brała udział w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz teatralnych.


Szeroko pojęta sztuka towarzyszyła nam każdego dnia, kiedy to eksplorowaliśmy lasy w okolicy Stajni Łąkie. Było jej aż tyle, że udało nam się przygotować spektakl.
„Powiemy wam, co będzie jutro na finale – będą różne stoiska i także będą różne zabawy, tańczenie przy ognisku i robienie instrumentów. Serdecznie was zapraszamy!” – tyle zdecydowały się wam zdradzić dwie uczestniczki Lwt, Magdalena Klamecka oraz Maja Kapłoniak. Aby wiedzieć więcej, musicie się pojawić sami!OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE 2023Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem.  Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!W aktualnej 16. edycji programu dofinansowanie otrzymało 36 ośrodków z całej Polski – 20 organizacji pozarządowych i 16 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie w ramach niego w 2023 roku przyznano 6 ośrodkom.

Więcej informacji na temat programu na:www.latowteatrze.plwww.facebook.com/programLatowteatrzeLATO W TEATRZE 2023 organizują: W ramach modułu LATO W TEATRZE+Dom Kultury w Strzelnie+Stowarzyszenie “Ecce Homo”Fundacja KONTRA/BANDA+Fundacja #wszystkierodzajeteatruFundacja Teatr Latarnia+Fundacja Teatr ŁątekStowarzyszenie Kultury Niefizycznej+Stowarzyszenie Rodziców TUŚląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum”+Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w ChorzowieWojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu+Chełmiński Dom KulturyW ramach modułu LATO W TEATRZE Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Dom Kultury “Krzemień” w Szczecinie, Fundacja „Kocham Dębniki”, Fundacja “Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja “Teatr Układ Formalny”, Fundacja Hydro-polis, Fundacja Inexkult, Fundacja Jak Drzewiej Bywało, Fundacja Plenerownia, Fundacja Przepływy, Fundacja Strefa Dorastania, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Koło Gospodyń Wiejskich “Urzeczanki” we wsi Coniew, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego,  Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Ósmego Dnia, Towarzystwo Miłośników Ponikwi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.