Photo by Mateusz Dach on Pexels.com

WĘDKARZ ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

Znieważył funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Strzelna, który odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej w trakcie wykonywanych czynności służbowych. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (16.05.2023) o godzinie 22:10. Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kruszwicy kontrolowali na jeziorze Pakoskim 34-letniego wędkarza, który w trakcie wykonywania czynności służbowych znieważył ich słowami wulgarnymi. Ponadto agresywny mężczyzna naruszył nietykalność cielesną jednego ze strażników w ten sposób, że szarpał go i odpychał, w  wyniku czego podarł mu bluzę służbową.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który zatrzymał 34-latka i osadził go w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Strzelna był nietrzeźwy – miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci w tej sprawie  wszczęli dochodzenie z art. 222 i 226 §1 kodeksu karnego. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.