MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Marzenia się spełniają, przekonał się o tym Pan Wojciech podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie.

3 kwietnia 2023 w Klubie Seniora w Strzelnie podczas spotkania z politykami Koalicji Obywatelskiej odbyła się zbiórka pieniędzy na rower trójkołowy dla Pana Wojciecha. Jego marzeniem jest udać się samodzielnie na grób matki.

Pan Wojciech jest uczestnikiem ŚDS w Strzelnie od wielu lat. Jest bardzo zdolnym i mądrym człowiekiem. 

Wypadek doprowadził do tego, że wiele miesięcy był rehabilitowany. Wszystko wskazywało na to, że nigdy nie stanie o własnych siłach na nogi. Uparte i wytrwałe leczenie spowodowało, że jest sparaliżowany tylko częściowo. Zaczął doceniać życie i cieszyć się nim. 

Od 2020 roku odkrył swój talent w pisaniu wierszy, ŚDS wydał tomik Jego poezji, którym obdarowuje przyjaciół Domu i darczyńców. Promocja książki była wielką uroczystością dla społeczeństwa Środowiskowego Domu Samopomocy.

Pan Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński wpadł na znakomity pomysł, aby zorganizować zbiórkę i pomoc Panu Wojciechowi w poruszaniu się chociażby po wiosce, w której mieszka oraz odwiedzenia grobu zmarłej matki.

Kierownictwo ŚDS dziękuje w imieniu Pana Wojciecha, za tak hojny i wyjątkowy gest Pana Burmistrza oraz wszystkich darczyńców.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.