PIJANY KIEROWCA OPLA ZATRZYMANY PO ANONIMOWYM ZGŁOSZENIU

Dzięki ano­ni­mo­w­e­mu zgło­sz­e­niu w ręce pol­i­cja­ntów wpadł kie­ro­w­ca Opla Corsy, który miał w organizmie pro­mi­l al­koho­lu. Nieodpowiedzialny 28-latek stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (08.04.2023) o godzinie 13:35 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał anonimową informację, z której wynikało, że ulicami miasta przemieszcza się nietrzeźwy kierowca osobowego Opla Corsy. Wskazany pojazd zauważył i zatrzymał do kontroli patrol ruchu drogowego. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, od którego czuć było wyraźnie alkohol. Policjanci sprawdzili alcotestem jego trzeźwość. Okazało się, że miał w organizmie promil alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Anonimowemu rozmówcy, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność i wzorową postawę. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję, która być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. 

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.