PIJANI CYKLIŚCI W RĘKACH POLICJI

Pijani rowerzyści na drogach są tak samo niebezpieczni jak pijani za kierownicą. Tylko wczoraj (04.04.2023) policjanci  ze Strzelna  zatrzymali dwóch nietrzeźwych na jednośladach.

Prawie codziennie policjanci z Mogilna i Strzelna zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po kilku „głębszych”. Wśród nich, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, dużą część stanowią nietrzeźwi rowerzyści. Pozbawieni zupełnie wyobraźni, poruszający się po drogach z trudem utrzymując równowagę, stwarzają zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników, zmuszając kierowców do podejmowania nagłych, często niebezpiecznych manewrów, by uniknąć tragedii. Wczoraj (04.04.2023) policjanci prewencji z komisariatu w Strzelnie zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszym z nich był 58-latek, który został skontrolowany na ulicy Zakrzewskiego.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma 0,74 promila alkoholu w organizmie. Kolejny cyklista wpadł na ulicy Magazynowej. Funkcjonariusze po zatrzymaniu wylegitymowali mężczyznę, od którego wyraźnie było czuć woń alkoholu. Po przebadaniu alkotestem stwierdzono u 54-latka prawie 1,5 promila w organizmie.  Przypominamy, że rowerzystom za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. 

asp. szt.  Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.