ZWYCIĘSTWO SENIORÓW – ALFA 99 STRZELNO

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli nasi seniorzy, którzy pokonali na własnym parkiecie Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław 27:24 (16:9).

W pierwszym meczu w Inowrocławiu lepsi okazali się wczorajsi goście (37:35), dlatego nasi zawodnicy wyszli na parkiet z rządzą rewanżu i od początku tak właśnie grali. Szybko wyszli na prowadzenie, które choć nieznaczne, utrzymywali cały czas. Z czasem przewaga zaczęła rosnąć, a ostatnie 4 minuty pierwszej połowy to był koncert w wykonaniu Strzelnian, którzy rzucili 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej i na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:9.

Druga część rozpoczęła się od ostrej walki w obronie. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, dlatego utrzymywała się nasza przewaga z pierwszej połowy. Niestety z czasem goście zaczęli dochodzić do głosu i niwelowali przewagę. Na 10 minut przed końcem były to już tylko 3 bramki straty. Na szczęście chłodne głowy naszych zawodników pozwoliły utrzymać przewagę i wygrać ostatecznie 27:24!

Pare słów podsumowania. Brawa należą się wszystkim obecnym na tym meczu. Naszym zawodnikom za walkę, zaangażowanie, charakter pokazane w każdej minucie tego meczu. Mimo błędów, które jeszcze się zdarzają, nadrabiali walką o każdą piłkę, niesamowitymi powrotami do obrony i przechwytami. Brawa dla naszych gości, którzy dzięki równie świetnej grze potrafili z nami stworzyć tak fajne widowisko. Brawa dla sędziów, którzy pozwolili zawodnikom na męską walkę i zaprezentowanie pełni swoich umiejętności. Na koniec jak zawsze podziękowania dla Was kibiców. Stworzyliście niesamowitą atmosferę, której ta hala dawno nie widziała. Wasz doping poniósł też naszych zawodników do zwycięstwa. Nawet trener miał problemy ze zmianami, ponieważ w tym hałasie zawodnicy nie słyszeli kto ma być zmieniony. No i jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie gdzieś trybunę dobudować😊

Czyli kto nie był, niech żałuje😊

▶️Alfa 99 Strzelno – Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław 27:24 (16:9)

Alfa: M. Wiśniewski, Sz. Paulus – A. Stasiak 7 goli (2 min. kary), Ł. Grodzki 6, F. Śmigielski 5, M. Pawliński 3 (2), O. Winiarczyk 3, Sz. Tomaszewski 2, M. Oliwkowski 1, A. Kwiatkowski, M. Piwowarczyk, R. Suliński, B. Walkiewicz, T. Piotrowicz, M. Grodzki

Trener: Bartłomiej Zbytniewski

Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz

Sędziowie: Mateusz Sarnowski, Arkadiusz Kaniecki (obaj Brodnica)

Kibiców: cała hala czyli ok. 300😉

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Strzelnie

Mechanik z powołania

RCU Ubezpieczenia Strzelno

Ew-Dom

AtomProjekt

M – CARS Transport Międzynarodowy

Maximum Strength Scotland

Info: UKS Alfa 99 Strzelno

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.