NOWY, STARY WŁAŚCICIEL ZAZ PRZYJEZIERZE

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o wątpliwym losie ZAZ- u Przyjezierze. Między innymi radny miejski Piotr Pieszak napisał w jednym z komentarzy na portalu Facebook kilka słów na ten temat, cyt. „W moim przekonaniu wokół tej instytucji dzieją się różne prawne kombinacje by wyprowadzić majątek gminny poza władztwo Rady Miejskiej – patrz uchwała Rady Miejskiej o przekazaniu działki 525 spółce Strzelno Infrastruktura. Działka ta była udziałem gminy w ZAZ. Pytanie czy gmina nie poniesie konsekwencji finansowych?”

Postanowiliśmy poprosić o komentarz burmistrza Dariusza Chudzińskiego.

„Szanowni Państwo wiemy doskonale, że Przyjezierze – gmina Strzelno to już historia, w związku z tym, no niestety i ubolewam nad tym bardzo nie mogliśmy dogadać się z Radą Gminy Jeziora Wielkie, z Radnymi i z panem Wójtem na temat podziału nieruchomości, które znajdują się w Przyjezierzu.

Podjąłem decyzję wspólnie z Radą Miejską, żeby w maksymalnym stopniu sprzedać nieruchomości, które tam się znajdują, po prostu są własnością gminy Strzelno i gmina Strzelno nie będzie robiła prezentów. Nawet sąsiadowi, którego bardzo lubi i szanuje, bo przecież taki jest nasz stosunek do Jezior Wielkich, ale z którym się nie idzie po prostu dogadać, więc gmina Strzelno za grubo ponad 2 miliony złotych sprzedała nieruchomości na terenie Przyjezierza. Fakt, że mieliśmy do tego prawo został potwierdzony w piśmie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do pana Premiera, bo już tam po drodze komuś to nie pasowało. Mają prawo pytać, mają prawo się zastanawiać, a my mieliśmy prawo zrobić, co zrobiliśmy, czy sprzedaliśmy nasze nieruchomości? Część z tych nieruchomości została zamieniona, bo mamy teraz piękną, ponad hektarową działkę nad jeziorem w Ostrowie na terenie gminy Strzelno.

Mamy prawo również dokonać tego, co aktualnie dokonujemy. Jedna z najbardziej newralgicznych działek, to jest działka znajdująca się pod Zakładem Aktywności Zawodowej pod budynkiem ZAZ-u. Żeby uchronić ją od przekazania przez Premiera musimy wykonać jakiś ruch. Tym ruchem jest przekazanie tej działki pod Zakładem Aktywności Zawodowej do spółki gminnej, czyli zmienia zupełnie właściciela. Żeby tego dokonać po pierwsze musiała być uchwała Rady Miejskiej, na co burmistrz otrzymał zgodę, a po drugie mamy do dyspozycji spółkę Infrastruktura Strzelno, która czeka tylko na takie prezenty i w tym momencie w formie aportu (zbycie nieodpłatne w formie aportu, czyli przesunięcia do spółki, w której gmina ma 100% udziałów).

Przekazanie nieruchomości do spółki Infrastruktura Strzelno nastąpi za chwilę oczywiście formie notarialnego przekazania i ta nieruchomość będzie nadal stanowiła własność gminy Strzelno. Oczywiście nad Burmistrzem sprawuje nadzór Rada Miejska, więc i Rada Miejska ma bezpośredni wpływ na to, co tam się dzieje i burmistrz kontroluje sytuację, która ma miejsce w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Jesteśmy dumni z tego, że mieszkańcy niepełnosprawni mają tam zatrudnienie. Będziemy nadal kontynuować tego typu działalność, rozwijać tego typu działalność, bo po prostu tak powinniśmy postępować.” – powiedział do naszej kamery Burmistrz Dariusz Chudziński.

Powodem wszystkich zawirowań wokół Przyjezierza jest fakt przejęcia przez gminę Jeziora Wielkie strzeleńskiej części tej miejscowości. W zamian gmina Strzelno otrzymała hektarową działkę nad jeziorem Ostrowskim.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.