KOLEJNE ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO

Mogileńscy policjanci wyjaśniają przyczyny śmiertelnego potrącenia 86-letniego pieszego, który zginął na drodze w miejscowości Gębice. Niestety, to już kolejny od początku roku taki tragiczny wypadek w naszym powiecie. Policjanci ponownie apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (17.02.2023) o godzinie 19:26 na drodze w miejscowości Gębice. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 42-letnia kierująca Fordem S-MAX potrąciła mężczyznę, który nagle wbiegł pod pojazd z lewej strony. Niestety, 86-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Mężczyzna nie miał na odzieży elementów odblaskowych. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca fordem była trzeźwa. Funkcjonariusze wykonali na miejscu oględziny, zabezpieczyli ślady i dowody związane z wypadkiem oraz przesłuchali świadków. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z mogileńskiej komendy. 

To już kolejne od początku roku takie śmiertelne potrącenie pieszego w naszym powiecie. Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności. Pieszym przypominamy, aby po zmierzchu nosili elementy odblaskowe i zawsze upewniali się, czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajmy, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

asp. szt.  Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.