WBREW ZAPEWNIENIOM WĘGLA BRAK

Po wielu telefonach do naszej redakcji z pytaniami dotyczącymi dostępności „taniego” rządowego węgla postanowiliśmy zasięgnąć informacji w Urzędzie Miejskim w Strzelnie w czym tkwi problem. Okazuje się, że problem istnieje. Firma zajmująca się rozdysponowaniem węgla na terenie gminy Strzelno na preferencyjnych warunkach jest w stanie dziennie rozdysponować ok. 70 ton, a w rzeczywistości od początku roku do gminy Strzelno przyjeżdża 25 ton tygodniowo.

Gmina złożyła zapotrzebowanie na ok. 2290 ton opału. Otrzymała do dzisiaj Eko groszek 185 ton, orzech 160 ton, miał 25 ton. Pomoc otrzymało ok. 330 osób, z ponad 2200 wniosków. Do Urzędu Miejskiego często dzwonią osoby starsze, które czekają na tańszy węgiel, gdyż nie stać ich na kupno polskiego droższego węgla.

Jak problemy z dostępem do węgla w gminie Strzelno mają się do informacji jakie ukazały się na profilu premiera Mateusza Morawieckiego oraz poseł Ewy Kozaneckiej?

Możemy przeczytać o sukcesach rządu Prawa i Sprawiedliwości, że dziś węgiel jest dostępny w przyzwoitych cenach dla każdego w całej Polsce. Niestety mija się to z rzeczywistością. Na wspólnych zdjęciach wraz z premierem Mateuszem Morawieckim prezentowane są hałdy węgla w Toruniu i hasło „Państwo w czasie kryzysu interweniuje. Podołaliśmy zbudowaniu procesu dystrybucji węgla od podstaw. Zrobiliśmy to wszystko, bo ciepło w każdym polskim domu to prawo każdego człowieka, a jego dostarczenie było naszym obowiązkiem.”

– Węgla na preferencyjnych warunkach nie ma w wystarczającej ilości. Są gospodarstwa domowe, które złożyły wniosek na węgiel, ale nie otrzymały go do końca 2022r., a teraz pora już na drugą transzę tego surowca.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.