CZUJNI OBYWATELE UJĘLI PIJANEGO KIEROWCĘ

Czujni obywatele ujęli pijanego kierowcę Peugeota 206 i przekazali policjantom z mogileńskiej komendy. Ich obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu, jakie mógł spowodować nieodpowiedzialny 30-latek. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kara pieniężna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (19.01.2023) o godzinie 23:15 dyżurny mogileńskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierowcy pojazdu marki Peugeot 206. W rejon ulicy Witosa został skierowany patrol prewencji. Na miejscu policjanci zastali pięciu mężczyzn. Z ich relacji wynikało, że kierujący peugeotem poruszał się ulicami miasta, a jego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie postanowili zainterweniować. Wsiedli do swoich samochodów i pojechali za mężczyzną, a gdy ten się zatrzymał, ujęli go i przekazali w ręce policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Mogilna jest pijany – 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził pasażerkę.

30-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy też  zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo obowiązujące przepisy przewidują konieczność orzeczenia wobec takiego kierowcy zakazu prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz karę pieniężną od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dzięki wzorowej postawie świadków, którzy wykazali się czujnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

asp. szt.  Tomasz Bartecki
rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.