NADCHODZI 31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Z tej wesołej okazji, Międzygminny Sztab Strzelno-Jeziora Wielkie, Dom Kultury w Strzelnie, GOKiR Jeziora Wielkie, Zespół Szkół w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie rozpoczynają Wielkie przygotowania!

Rozpoczęła się zbiórka fantów na licytacje dla WOŚP. Serdecznie zachęcamy Was do dołożenia swojej cegiełki na szczytny cel, jakim jest walka z sepsą. Wszelakie gadżety możecie dostarczać do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie. Informujemy, że część przedmiotów trafi na licytacje na żywo podczas finału! Prosimy jednak nie przynosić żywności ani alkoholu – akceptowane są wyłącznie bony na te towary.

Spośród wielu wydarzeń towarzyszących finałowi, odbędzie się m.in. „Wirtualny Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą”. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Domu Kultury w Strzelnie: www.dkstrzelno.pl w zakładce „do pobrania”. Zawody odbędą się na dystansie 5 km, w przedziale od 16.01.2023 do 29.01.2023. Swoje uczestnictwo można zgłaszać do 25.01.2023 lub do wyczerpania limitu miejsc (50 osób). Aby wziąć udział w biegu należy dostarczyć poprawnie wypełnioną kartę zgłoszeniową do siedziby Domu Kultury w Strzelnie oraz uiścić opłatę startową do skarbony stacjonarnej w siedzibie DKS w wysokości 30 zł. Opłata w całości zostanie przeznaczona na rzecz WOŚP.

Im bliżej wydarzenia finałowego tym więcej atrakcji! W sobotę, 28.01.2023, o godzinie 9:00 odbędzie się turniej piłki siatkowej, na hali sportowej przy ul. Topolowej w Strzelnie. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie DKS: www.dkstrzelno.pl w zakładce „do pobrania”. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: turnieje.mogilno@interia.pl lub pod nr telefonu: 665 662 248. O godzinie 17:00 natomiast, w Sali przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie, odbędzie się prelekcja przygotowana przez lokalny oddział PTTK.

Dzień finałowy przepełniony będzie atrakcjami! Już o godzinie 10:00, na hali sportowej przy ul. Topolowej w Strzelnie, odbędzie się turniej tenisa stołowego. Wezmą w nim udział 4 drużyny ze Strzelna, Jezior Wielkich, Inowrocławia oraz Mogilna. Również od godziny 10:00, aż do godziny 19:00, w Sali przy MBP w Strzelnie, trwała będzie Międzypokoleniowa strefa animacji! Doświadczeni animatorzy przygotują szereg angażujących atrakcji oraz zabaw dla całych rodzin. Organizatorzy przewidzieli słodki poczęstunek dla uczestników (wstęp wolny). O godzinie 11:00 będzie miał miejsce Rajd Rowerowy PTTK, który startował będzie przy MBP w Strzelnie.

Najwięcej atrakcji będzie jednak miało miejsce podczas koncertu finałowego! W związku z tym zapraszamy wszystkich do świeżo wyremontowanej Sali Widowiskowej w Domu Kultury w Strzelnie o godzinie 15:00! Będziecie mieli możliwość doświadczyć wielu atrakcji oraz wspaniałych występów artystów ze Strzelna oraz z Jezior Wielkich. Przygotujcie również gotówkę, gdyż przewidujemy wiele licytacji, z których zysk zostanie w 100% przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! O godzinie 20:00, na Rynku w Strzelnie odbędzie się „Światełko do nieba”, gdzie podsumujemy kwotę, którą wspólnymi siłami udało nam się zebrać. Dla przypomnienia – kwota, którą udało nam się zebrać w zeszłym roku wynosiła aż 88 771,63 zł!

Grajmy razem, do końca świata i jeden dzień dłużej!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.