TRZEŹWY PORANEK NIE DLA WSZYSTKICH TRZEŹWY

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie Gębic i Procynia działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 380 kierowców. Wśród nich jeden był pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj (01.12.2022) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie miejscowości Gębice i Procyń działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem trwającej od wielu miesięcy akcji jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Mundurowi  od godziny 6:00 do 8:00 sprawdzili pod kątem trzeźwości 380 osób. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym. Zatrzymany o godzinie 7:55 kierowca pojazdu marki Opel Vivaro miał 0,49 promila alkoholu w organizmie. 47-letni mężczyzna stracił prawo jazdy.

Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu.  Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby. Zanim wsiądziemy za kierownice po spożyciu alkoholu pomyślmy, jak zmieni się nasze życie jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji.
asp. szt.  Tomasz Bartecki
rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.