GMINA STRZELNO LIDEREM PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy 18 listopada odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Lidera „Czystego Powietrza” przedstawicielom najbardziej aktywnych gmin regionu uczestniczących w tym programie.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, Pełnomocnik Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków Paweł Mirowski, poseł Tomasz Latos, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak. Wśród laureatów znalazła się gmina Strzelno. Samorząd znalazł się w gronie 625 gmin w kraju, które wyróżniają się w zakresie dbania o czyste powietrze.

Gmina Strzelno otrzymała wyróżnienie i dofinansowanie w kwocie 25 600zł. W województwie kujawsko-pomorskim zawarto umowy opiewające na kwotę ponad 510 mln zł – w ramach czego zostanie wymienionych 31 tys. pieców. Program daje też możliwość poprawy efektywności energetycznej i docieplenia budynku. Obecnie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpływa ponad tysiąc wniosków miesięcznie. Zachęcamy do korzystania ze znajdującego się w Urzędzie Miejskim w Strzelnie Gminnego Punkt informacyjno-konsultacyjnego. Nadal można składać wnioski o dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE.

2 komentarze do “GMINA STRZELNO LIDEREM PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

  • Idąc wczoraj wieczorem ulicami naszego rozkopanego miasta nie czułem żeby nasza gmina była liderem czystego powietrza. Do tego jeszcze samochody stojące w korkach na włączonych silnikach. No tak czyste powietrze jak …

    Odpowiedz
  • Janek ukazałeś całe sedno. Ciekawe kiedy były robione pomiary stanu powietrza. Chyba raczej dużo wcześniej niż rozpoczęła się budowa rond.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.