W PONIEDZIAŁEK PRZED POŁUDNIEM BARDZO ZŁE WARUNKI POGODOWE – BURZE – PORYWISTY WIATR – ŚNIEG – DESZCZ

Niestety, prognozy na najbliższe kilkanaście godzin są złe. Jutro w pierwszej części dnia z północy na południe będzie przemieszczał aktywny chłodny front atmosferyczny, na którym prawdopodobnie dojdzie do rozwoju silnej liniowej formacji konwekcyjnej, która obok wyładowań atmosferycznych w wielu miejscach może sprowadzić bardzo silne porywy wiatru powodujące lokalne dość poważne szkody.

Największe ryzyko wystąpienia silnych zjawisk będzie występowało na północy Polski, choć niewykluczone, że wędrująca na południe i południowy wschód formacja liniowa szybko nie straci swojej niszczycielskiej siły i mocno zaznaczy się także w centrum kraju. Podczas przechodzenia układu porywy wiatru punktowo mogą znacząco przekraczać 100 km/h, a w ich towarzystwie będą występowały silne opady deszczu, krupy śnieżnej, drobnego gradu, a we wschodniej połowie kraju również śniegu.

W związku z sytuacją wydaliśmy prognozę konwekcyjną, której szczegóły dostępne są na naszej stronie. Dodatkowo aktualizacji uległy ostrzeżenia SkyPredict. Na Wybrzeżu w poniedziałek nad ranem prognozuje się wystąpienie porywów wiatru o prędkości do ok. 125 km/h (3. stopień ostrzeżenia SkyPredict), z kolei w głębi lądu wiatr osiągnie prędkość w porywach do 90-100 km/h. Najpoważniejsze uderzenie wiatru nadejdzie wraz z przemieszczającą się na południe formacją liniową. Pamiętajcie o tym, aby zachować ostrożność, zwłaszcza podczas przebywania na otwartej przestrzeni bądź jazdy samochodem.

Najsilniejsze uderzenie wiatru tym razem przyjdzie w ciągu dnia, co znacząco zwiększa ryzyko wypadków!Treść prognozy konwekcyjnej dostępny jest tutaj:https://lowcyburz.pl/…/prognoza-sily-i-aktywnosci-burz…/

Aktualne ostrzeżenia SkyPredict możecie Państwo znaleźć klikając w poniższy link:https://lowcyburz.pl/sp3/index2.html

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.