MIESZKANIEC MOGILNA ODPOWIE ZA PRZEMYT LUDZI

Policjanci wydziału kryminalnego z mogileńskiej komendy zatrzymali w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 27-latek był podejrzany o to, że w sierpniu i wrześniu 2021 roku przewiózł samochodem spod polsko – białoruskiej granicy łącznie 47 Irakijczyków, którzy nielegalnie chcieli dostać się na zachód Europy.

14 grudnia 2021 roku do mogileńskiej komendy wpłynął list gończy wystawiony przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku. Dokument stanowił podstawę prawną wszczęcia poszukiwań 27-letniego mieszkańca Mogilna, który podejrzany był o przemyt ludzi. Z dokumentacji procesowej wynikało, że w sierpniu i wrześniu 2021 roku przewiózł samochodem spod polsko – białoruskiej granicy łącznie 47 Irakijczyków, którzy nielegalnie chcieli dostać się na zachód Europy. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej ukrywał się od kilku miesięcy przed organami ścigania.

Policjanci wydziału kryminalnego od razu zajęli się tą sprawą. Intensywna praca po 2 tygodniach przyniosła efekt. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie Szczecina. Kryminalni niezwłocznie udali się do miejsca jego pobytu. Tam w jednym z mieszkań zatrzymali 27-latka, który był całkowicie zaskoczony przeprowadzoną akcją. Mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie oczekiwać będzie na proces.

st. asp.  Tomasz Bartecki
rzecznik prasowy KPP w Mogilnie


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.