WIELKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W STRZELNIE JUŻ OD PIĄTKU 17 GRUDNIA – OPIS TRZECH DNI ZABAWY – ZAPRASZAMY

Czujecie ten zapach? To zapach nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia! Za oknami widać krajobraz pokryty białym puchem. Wykorzystamy tą magiczną atmosferę i już dziś podzielimy się z Wami szczegółami dotyczącymi tegorocznego Wielkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Jak wszyscy dobrze wiecie rozpoczniemy w piątek, 17.12. już od godziny 12:00 i będziemy dla Was do 20:00. W sobotę będziemy z Wami od 10:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 16:00 będziecie mogli korzystać z bogatej oferty naszych wspaniałych wystawców! Aczkolwiek przecież w Świętach nie chodzi tylko o zakupy, prawda? Chodzi o spędzanie czasu razem, o ciepłą, przyjemną i rodzinną atmosferę oraz oczywiście o dobrą zabawę! Zrobiliśmy co w naszej mocy aby zapewnić Wam wszystko to, czego oczekujecie.

Na dobry początek, w piątek o godzinie 12:00 zaprezentują się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie. Po nich zaprezentują się podopieczni dwóch szkół z naszego regionu: uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach o godzinie 13:00 oraz podopieczni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie o godzinie 14:00. Następnie o godzinie 16:30, po krótkiej przerwie, mamy coś mocnego – grupę Akacja Animacja, która zdecydowanie uświetni nasz Jarmark swoim Amazing Bubble Show z pięknymi bańkami! Następnie o godzinie 17:30, tuż przed wydarzeniem wieczoru, z udziałem Burmistrza Strzelna – Dariusza Chudzińskiego i zaproszonych gości uroczyście rozpoczniemy nasz Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy! Po krótkich słowach wstępu nastąpi czas na piątkową gwiazdę! A w ich przypadku – gwiazdy! 😀 O godzinie 18:00 naszą scenę odwiedzą Pogwizdani, którzy podgrzeją atmosferę i zachęcą do wspólnej zabawy! Ale spokojnie, po ich koncercie zostanie nam jeszcze troszkę czasu na dokończenie zakupów i cieszenie się świątecznym klimatem.

Następnego dnia, tj. w sobotę 18.12 startujemy o godzinie 10:00. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla co niektórych może to być baaardzo wczesna godzina, dlatego też rozpoczniemy od rozgrzewki poprowadzonej przez Pana Karola Oktabińskiego, którą rozpoczniemy o 10:30. Trochę ruchu z samego rana pozwoli Wam łatwiej przyswoić moc atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy! Kiedy już wszyscy będą gotowi na rozrywkę i zabawę, na naszej scenie zagoszczą lokalne zespoły, kolejno: Orchowianie (11:30), Złota Jesień (12:00), Kalina (12:30) oraz zespoły działające przy naszym Domu Kultury, Kujawianki i Strzelnianki (13:00)! Po takiej dawce pozytywnej energii z pewnością będziecie chcieli jej jeszcze więcej, dlatego też o godzinie 14:00 na scenie ze świątecznym repertuarem zaprezentują się Emilia oraz Waldemar Jackowscy! Po nich, o godzinie 15:30, na scenie zaprezentuje się zespół Lux Vera. Ale możecie być spokojni, to nie koniec atrakcji! Gdy już zapadnie zmrok i w pełni będziemy mogli się rozkoszować świąteczną aurą panującą na naszym Rynku Miejskim, do akcji wkroczą artyści z grupy Gwardia Gryfa! Wraz z naszą Orkiestrą Dętą uświetnią Oni atmosferę świąteczną paradą, która odbędzie się o godzinie 17:00. Później, o godzinie 17:30, będziemy mogli się rozkoszować krótkim koncertem naszej Orkiestry Dętej oraz obejrzeć świąteczny spektakl w wykonaniu Gwardii Gryfa! Ten przepełniony atrakcjami dzień zakończymy występem naszego wspaniałego Chóru Harmonia o godzinie 19:00.

Wszystko co dobre szybko się kończy… Ale jeszcze nie teraz, w końcu został nam jeszcze jeden dzień! Niedzielę rozpoczniemy tak samo jak sobotę, czyli od rozgrzewki poprowadzonej przez Pana Karola Oktabińskiego, która rozpocznie się o 10:30. Gdy już wszyscy będą rozgrzani, atrakcje i występy czas zacząć! Część artystyczna rozpocznie się o godzinie 11:30 od występu artystów z grupy Locomotora. Postarajcie się tego nie przegapić, będzie się działo! Ale jeśli przegapicie to wiedzcie, że to nie był ostatni ich występ podczas naszego Jarmarku, z pewnością uda Wam się zobaczyć ich w akcji. Następnie, o godzinie 12:30 na naszej scenie zaprezentuje się szereg małych instrumentalistów aktywnie działających przy naszym strzeleńskim Domu Kultury, koniecznie musicie przyjść zobaczyć co Oni potrafią! O godzinie 13:00 znów zagoszczą u nas szczudlarze i akrobaci z grupy Locomotora, ich występy z pewnością przyprawią Was o gęsią skórkę! Jeśli im się nie uda to kto wie? Może zrobią to przedstawiciele sekcji wokalnej z naszego Domu Kultury! W końcu nie ma to jak wspólne kolędowanie z najbliższymi, prawda? 😀 Po króciutkiej przerwie, o godzinie 14:20 znów powróci do nas Locomotora z kolejnym programem! Będziecie musieli ich docenić, w końcu nie wszyscy artyści mają tak rozbudowany program! O zdolnościach do pracy w ujemnych temperaturach nawet nie wspominamy 😀 Po nich nastąpi czas na zaprezentowanie pozostałej części naszej sekcji wokalnej, z pewnością Wam się spodoba!

Przez wszystkie dni trwania Jarmarku najmłodsi będą mieli możliwość odwiedzić samego Świętego Mikołaja w jego domku! Kiedy? Cóż, sami chyba wiecie, że w okresie przedświątecznym Święty ma dość napięty harmonogram, dlatego też zgodził się na następujące dni i godziny:

  •  Piątek – Mikołaja będziecie mogli odwiedzać w godzinach: 12:00 – 13:00, 14:00 – 15:30 oraz 17:00 – 19:00
  • Sobota – Mikołaj będzie do Waszej dyspozycji w następujących godzinach: 10:30 – 11:30, 12:00 – 13:00, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30 oraz 17:30 – 19:00
  • Niedziela – Świętego można będzie spotkać w jego domku w godzinach: 10:30 – 11:30, 12:00 – 13:00 oraz 14:00 – 15:30

Oprócz spotkania z Mikołajem dużo radości powinny przynieść świąteczne warsztaty dla najmłodszych, które również będą się odbywać codziennie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:

  • W piątek najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów ze zdobienia bombek w godzinach: 12:00 – 14:00 oraz 14:30 – 16:30
  • W sobotę odbędą się warsztaty z sensoplastyki w godzinach: 10:30 – 12:30 oraz 13:30 – 15:30
  • Natomiast w niedzielę nasi milusińscy będą mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia ekotoreb w godzinach: 10:30 – 12:30 oraz 13:30 – 15:30

Musimy zaznaczyć, że liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona! Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wszyscy chętni muszą się zapisać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, telefonicznie: 52 318 96 91 lub osobiście w siedzibie Biblioteki

Ciągle mało? Ha! Przez cały czas trwania Jarmarku do Waszej dyspozycji będzie kolejka świąteczna oraz karuzela! Mamy nadzieję, że to wszystko pozwoli Wam poczuć prawdziwego ducha Świąt Bożego Narodzenia!

Pragniemy również poinformować, że na czas trwania przygotowań do Jarmarku oraz samej imprezy, na naszym Rynku Miejskim zmieni się organizacja ruchu! Z wyłączonymi drogami będziemy mieli do czynienia od czwartku 16.12.2021 od godziny 8:00 aż do niedzieli 19.12 do godziny 24:00. Z ruchu wyłączone zostaną północna oraz wschodnia ulica naszego Rynku oraz wewnętrzna część parkingu przy drodze krajowej 25. Ale możecie być spokojni, nie zostawimy Was (i Waszych samochodów) na lodzie! 😀 Zrobimy co w naszej mocy abyście mogli zostawić bezpiecznie samochód i jak najszybciej dołączyć do nas na płycie Rynku.

I tym oto sposobem przebiegną nam 3 dni przepełnione występami, kolędami oraz świąteczną atmosferą. Mamy nadzieję, że trafimy w Wasze gusta! Nie możemy się już doczekać, bądźcie z nami.

Organizatorzy główni: Gmina Strzelno oraz Dom Kultury w Strzelnie

Partnerzy: Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelnie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie

Sponsorzy i darczyńcy: Sanplast SA, PPZ Bronisław, Wood Glass Team, Nadleśnictwo Miradz, Inter-Trak, Czobot S.C., Oerlemans Foods, Fatpol Tools, BRE-INSTAL, Bank Spółdzielczy w Strzelnie, Polski Cukier, Polskie Przetwory, Frutuś, P.U.H. „Jargum” Jarosław Piasecki, Stowarzyszenie „Sąsiedzi” w Mogilnie, EL-ROM Adam Śmigielski, JW. Group, Fundacja Enea, HAGRIC Woźniecki.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.