RADNI I BURMISTRZ BEZ PODWYŻKI

Z dniem 1 listopada 2021 weszły w życie zmiany dotyczące wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Celem nowelizacji – jak możemy przeczytać w uzasadnieniu jej projektu jest: „urealnienie wartości świadczeń przysługujących Prezydentowi RP i byłym Prezydentom RP, a także zmiany maksymalnych kwot diet lub wynagrodzeń przysługujących przedstawicielom samorządu terytorialnego. Propozycja tych zmian wynika z faktu, że zasady wynagradzania tych osób nie ulegały zmianie od lat. Natomiast w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy nastąpił wzrost nominalnego wynagrodzenia zarówno w sektorze przedsiębiorstw , w przemyśle i handlu, jak i wrosła znacząco płaca minimalna…”.

W rękach radnych, znajdują się kompetencje do ustalania wynagrodzenia wójta, burmistrz i prezydenta miasta. Aktualnie radni podejmują uchwały w tej kwestii. Warto wspomnieć, że w związku z nowelizacją ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw zmienił się przelicznik, w oparciu o który wyliczane są diety radnych.

Na obecną chwilę maksymalna dieta wynosi 2,4, a nie jak dotychczas 1,5 kwoty bazowej. Podwyżki te jednak nie będą dotyczyły samorządowców ze Strzelna, ponieważ gmina objęta jest planem naprawczym.

Uchwały o podwyżkach przyjęli radni Gminy Jeziora Wielkie. Pensja wójta Dariusza Ciesielczyka uchwalona decyzją radnych opiewa na kwotę 19470 zł brutto miesięcznie. To najwyższa kwota, jaka może zostać przyznana przez radnych. Maksymalną kwotę radni mogą pomniejszyć o 20%, co w rezultacie dałoby pensję w wysokości 16000 zł brutto. Przy czym podwyżki dla urzędników z tej gminy decyzją wójta wzrosną tylko o 150 zł brutto. Natomiast Przewodniczący rady w Jeziorach będzie pobierał dietę w kwocie 1600 zł brutto (podwyżka o 300 zł), a radni w kwocie 700 zł brutto.

Przyjrzyjmy się aktualnym zarobkom w naszej gminie. Aktualne wynagrodzenie burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego wynosi 7740 zł brutto, a radnych 523 zł. Przewodniczący rady Piotr Dubicki odbiera dietę w wysokości 1342 zł.

Czy to dobry ruch obozu rządzącego na trudne czasy ?

5 komentarzy do “RADNI I BURMISTRZ BEZ PODWYŻKI

 • 28 listopada 2021 o 13:15
  Permalink

  Zakres obowiązków burmistrza i wójta z tego co mi wiadomo jest podobny. Liczba ludności w gminie JW to 5033 osoby dane z 2004 roku, gmina Strzelno 11743 osoby dane z 2017r. Pensja wójta JW jest ponad dwa razy większa niż Włodarza gminy Strzelno. To są jakieś kpiny? Co się dzieje w gminie JW? Imprezy? Jarmarki? W Strzelnie co chwilę jest jaki event. Ludzie, Mieszkańcy gminy JW, obudźcie się. Już nie chodzi o to z jakiej partii jest wasz wójt, ale co z wami robi, a raczej czego dla was nie robi. Ja to widzę tak, typowy Johnny Bravo, ma ładnie wyglądać na zdjęciach i na doczepkę do wszystkiego, a ludzi wokół siebie traktuje jak zło konieczne.

  Odpowiedz
  • 28 listopada 2021 o 13:31
   Permalink

   Wójt Jezior Wielkich jest z tego co widzę czym jeździ majętnym człowiekiem. Gdyby zarabiał 16000 zł pewnie sam zainteresowany by tego nie odczuł. Co mają powiedzieć Pana pracownicy którzy na Pana pracują ? 150 zł przy obecnej inflacji to jest żart

   Odpowiedz
  • 28 listopada 2021 o 14:04
   Permalink

   Przyznanie sobie maksymalne wypłaty przez wójta Jezior Wielkich to strzał w kolano. I tego nawet order nie przykryje

   Odpowiedz
 • 28 listopada 2021 o 14:07
  Permalink

  I doigrały się przydupasy Matczaka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: