ODPADY POD SPECJALNYM NADZOREM

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Podczas posiedzenia, w którym udział wzięli m.in. Burmistrz Dariusz Chudziński, Członek Zarządu Powiatu – Tomasz Krzesiński, dyr. ZGKiM – Dariusz Sieradzki dokonano analizy bieżącej sytuacji na posesji przy ulicy Inowrocławskiej.

Poruszono kwestię nieformalnych odwiertów wody na działce, gdzie składowano odpady, w tym uszkodzone opakowania z odpadami, w tym substancjami lakieropodobnymi, farbami drukarskimi. W minioną sobotę widziano dwa busy, którymi przywieziono odpady. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia pochodzenia odpadów.

Rośnie nie tylko liczba nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych, ale i dzikich wysypisk śmieci. Z danych Komendy Głównej Policji, wynika, że w: 2018 r. ogółem było 5340 potwierdzonych zgłoszeń, 2019 r. ogółem było 6830, 2020 r. ogółem było 9006. Aktualnie nic nie wskazuje na to, aby doszło do skażenia wód gruntowych. Skład chemiczny składowanych substancji jest dogłębnie analizowany. Policjanci wraz z innymi służbami kontrolują to miejsce.

One thought on “ODPADY POD SPECJALNYM NADZOREM

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.