WYSYP NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW NA DROGACH POWIATU MOGILEŃSKIEGO

Od zeszłego piątku (24.09.2021) policjanci z Mogilna i Strzelna zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Byli to zarówno mężczyźni jak i kobiety. Kierowali samochodami i rowerami.Teraz każda z tych osób poniesie odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Wśród zatrzymanych niechlubnym rekordzistą był42-letni mieszkaniec gminy Strzelno, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu
w organizmie. To tylko jeden z 8zatrzymanych w ciągu ostatnich kilku dni nietrzeźwych kierowców.Każdy z nich mógł doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Dzięki policyjnym kontrolom zostali oni zatrzymani i przestali stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo licznych apeli mogileńscy i strzeleńscy funkcjonariusze nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze. Apelujemy, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

Zwracamy się również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.